И Чилич си заслужи място в Лондон

Хърватинът Марин Чилич се класира за четвъртфиналите на надпреварата от сериите "Мастърс" в Париж с награден фонд над 4.3 милиона евро. Поставеният под номер 9 Чилич победи осмия в схемата Давид Гофен (Белгия) с 6:3, 7:6(9) след почти два часа игра, а с успеха си осигури и място във финалния турнир на АТP на осемте най-добри през сезона в Лондон от 13 до 20 ноември.

Хърватинът реализира решаващ пробив в осмия гейм по пътя си към успеха в първия сет, а във втората част навакса изоставане от 3:5 и успя достигне до крайната победа с 11:9 точки в последвалия тайбрек. Загубата пък означаваше край на надеждите на Гофен за участие във финалната надпреварата на АТP в Лондон.

На четвъртфиналите Чилич очаква победителя от мача между номер 1 в света и четирикратен шампион Новак Джокович (Сърбия) и Григор Димитров (България), които играят по-късно днес.