Уестбрук се разправи и с Клипърс

Ръсел Уестбрук не завърши с “трипъл-дабъл” и не бе толкова ефективен колкото в първите три двубоя на Оклахома Сити, но въпреки това помогна на Тъндър за четвъртата поредна победа на отбора, този път срещу един от най-силните отбори на Запад - 85:83 като гост на Лос Анджелис Клипърс. ОКС продължават с впечатляващия си старт на сезона и имат 4 победи в 4 мача, докато за домакините това бе първо поражение и те вече са с актив от 1-3.

Уестбрук завърши с 35 точки, 6 борби, 5 асистенции и 3 отнети топки за 33 минути игра в “Стейпълс Сентър”, но този път пропусна общо 16 шута от игра, като не сполучи при нито една от седемте си стрелби за три точки и направи цели 10 грешки.

Именно звездата на гостите вкара ключов кош 18.7 секунди преди сирената и така осигури на своя отбор поредния успех. Ръсел бе единственият играч на гостите с двуцифрен точков актив, а най-близо до подобно постижение бе Виктор Оладипо, който вкара 9 точки.

Крис Пол се отличи с 15 точки, 11 борби, 9 асистенции и 6 отнети топки за Ел Ей, а Блейк Грифин и Мо Спейтс завършиха с по 14 точки всеки.