Байер (Леверкузен) триумфира на "Уембли", беззъбият Тотнъм с шести мач без победа (видео)

Байер (Леверкузен) постигна много важна победа с 1:0 над Тотнъм на "Уембли" и направи голяма крачка към това да продължи в турнира и в следващата фаза. Кевин Кампл (65') реализира единствения гол, благодарение на който "аспирините" изместиха "шпорите" от второто място във временното класиране на Група Е. Тотнъм изигра слаб мач пред пълните трибуни на "Уембли", където гост бе и бившият играч на двата тима Димитър Бербатов. Селекцията за Маурисио Почетино отново демонстрира голова немощ в отсъствието на Хари Кейн и записа шести пореден мач без победа във всички турнири.

Бен Дейвис и Муса Сисоко стартираха вместо Дани Роуз и Винсент Янсен, а Сон Хюн-Мин бе на върха на атаката на "шпорите". Жонатан Та и Йомер Топрак се завърнаха в отбраната на "аспирините" след контузии. Юлиан Баумгартлингер замени контузения Ларс Бендер в халфовата линия.

Гостите започнаха по-добре този двубой, като тяхната преса затрудняваше лондончани, които по-трудно изнасяха топката в предни позиции. Това обаче не носеше някакви особени опасности за Юго Лорис. Най-чистото положение преди почивката дойде в 43-ата минута, когато Брант отне от Кайл Уокър на границата на наказателното поле. Вертонген опита шпагат, но топката стигна до Хавиер Ернандес, който от 13 метра стреля в ъгъла, но в последния момент белгийският бранител протегна крак, получи се лек рикошет и шутът на мексиканеца премина на сантиметри встрани. Секунди пред почивката Деле Али прати топката във вратата на Лено, но гол нямаше, тъй като преди това бе отсъдено нарушение на Янсен срещу Та.

Холандецът се появи в игра в 31-вата минута, заменяйки получилия контузия Дембеле.

В началото на второто полувреме домакините имаха основания да получат дузпа, след като Деле Али бе препънат малко след границата на наказателно поле от Топрак. Сигнал обаче не последва, а впоследствие Ериксен стреля опасно по земя, но топката премина встрани.

В 61-ата минута Чичарито получи две страхотни възможности за гол, но първият му удар бе блокиран от Вертонген, а вторият бе спасен на самата голлиния от Лорис. Четири минути след това гостите материализираха по-добрата си игра с попадение. Отбраната на Тотнъм не се справи с един изстрел на Арангис от границата на наказателното поле, получи се рикошет, след който топката стигна до Кевин Кампл. Последният завърши отблизо, давайки заслужен аванс на Байер.

Девет минути преди края Ерик Дайър изпълни опасно пряк свободен удар, след който топката рикошира в гредата, а след това нямаше кой да направи добавка. Малко след това и Бен Дейвис стреля опасно от около 25 метра, но му лисваше съвсем малко точност. Домакините обаче се активизираха твърде късно и не успяха да измъкнат нищо от този двубой.

Монако е на върха във временното класиране на Група Е с актив от осем точки. Байер (Леверкузен) има шест, докато Тотнъм заема трета позиция с четири пункта. ЦСКА (Москва) е на дъното с две точки.