Лудогорец хвърли бомба на "Герена" в групите на ШЛ (галерия)

Отборът на Лудогорец спечели първата си точка в младежката Шампионска лига! Младите "орли" завършиха 1:1 срещу Арсенал на стадион "Георги Аспарухов". В герой за играчите на Юрий Васев се превърна бранителят Преслав Петров, който реализира изравнителното попадение в срещата.Лудогорец U17 - Арсенал U17
Равенството е голям успех, тъй като школата на Арсенал е сред Топ 10 в света и всяка година в нея влизат една от най-големите таланти във футбола. Освен това англичаните разполага с бюджет за школата, с какъвто не може да се похвали дори мъжкия тим на Лудогорец - 8 милиона паунда на година.

Сблъсъкът стартира с лек натиск на Арсенал, а първата интересна ситуация в двубоя дойде в 30-ата минута, когато първо Нелсън, а после Мейлън опитаха да открият резултата в мача, но ударите минаха покрай вратата пазена от Наумов. Все пак логичното се случи в 33-ата минута, когато Аделайд намери Райс Нелсън, а талантът на Арсенал откри резултата на стадион "Георги Аспарухов". Крилото се разписа и в първата среща между двата тима.

В 41-ата минута Мейлън беше близо до втори гол в срещата, но капитанът на "орлите" се намеси отлично и спаси вратата си. Това бе и последната любопитна ситуация за първата част. Интересен факт е, че играчите на Юрий Васев не успяха да отправят нито един удар към вратата на англичаните.Лудогорец U19 - Арсенал U19
Второто полувреме отново започна с натиск на Арсенал. В 50-ата минута бранителят Чиори Джонсън стреля, но пропусна целта. Секунди по-късно и Аделайд пробва късмета си, но кълбото мина далеч от вратата на "зелените".Лудогорец U19 - Арсенал U19
В 67-ата минута Светослав Ковачев отправи първия изстрел към вратата на Арсенал. Младият страж на гостите се намеси отлично и запази преднината на тима си. В 73-ата минута Лудогорец изравни. Александров центрира от пряк свободен удар, а Преслав Петров отбеляза втория гол за отбора в Шампионската лига.Лудогорец U19 - Арсенал U19

След гола на "орлите", гостите от Лондон натиснаха сериозно и в 83-ата минута Биелик пропусна отлична възможност да върне преднината на състава воден от Андрийс Йонкер. Това бе и последната ситуация за двата отбора в мача от четвъртия кръг на груповата фаза на младежката ШЛ.

Това е исторически успех, защото е първа точка, която български тим печели от участие в най-престижния турнир в Европа.

ЛУДОГОРЕЦ - АРСЕНАЛ 1:1