20 години по-късно: Чикаго пак започва с 3-0

Чикаго продължава с добрите си игри от началото на сезона, а този път доказателството дойде в Ню Йорк, където Булс се справиха с отбора на Бруклин, побеждавайки категорично с 30 точки разлика - 118:88. Играчите на Фред Хойберг вкараха 11 тройки, а седмина от тях постигнаха двуцифрени точкови показатели.

“Биковете” вече имат 3 победи в 3 мача, а това бе първото им гостуване за сезона. “Мрежите” от своя страна имат мач повече и актив от 1 победа и 3 поражения. Последният случай, в който Булс започват с 3-0 е през сезон 1996/1997, когато начело на отбора е Фил Джексън, а в отбора са имена като Майкъл Джордан и Скоти Пипън.

Джими Бътлър вкара 22 точки, а Никола Миротич добави 4 тройки, за да запише 16 точки и 10 борби. Айзея Канаан също направи добър мач с 15 точки, 6 асистенции и 3 борби за 22 минути. Останалите отличници в червено бяха Таж Гибсън (14 точки и 11 борби), Дуейн Уейд и Дъг МакДермът с по 12 точки всеки, както и Ражон Рондо, който вкара 10 точки, но направи скромните 4 асистенции.

Уейд върна лентата назад в първото си гостуване с екип, различен от този на Маями Хийт и сътвори едно от изпълненията на мача, оставяйки защитника си на място с перфектно изпълнен кросоувър.

Хърватинът Боян Богданович реализира най-много за домакините - 15 точки. Джеръми Лин остана с 14, а Брук Лопес и Шон Килпатрик с по 13.

Разликата до голяма част се дължеше и на процентите в стрелбата, които бяха изцяло в полза на гостите. Тимът от Илинойс успя при 50.6% от опитите си от игра, включително 40.7% от тройката, докато домакините сякаш не играеха в собствената си зала и реализираха едва 34.4% (16.1% от тройката).