Торо изпусна победата в Удине (видео)

Отборите на Удинезе и Торино направиха равенство 2:2 в среща от 11-ия кръг на Серия "А". Мачът на "Дачия Арена" предложи открит футбол и много положения пред двете врати. Гостите поведоха с попадение на Марко Бенаси, но през второто полувреме Сирил Теро и Дуван Сапата обърнаха резултата в полза на "фриуланите". Крайното 2:2 оформи Адем Ляич, а до края Торино пропусна да си тръгне и с пълния комплект точки.

Удинезе неизменно допускаше гол в седем поредни мача и не успя да прекъсне тази негативна тенденция и днес. След четвърт час игра звездата на Торо Андреа Белоти майсторски задържа топката и между двама противникови защитници намери Бенаси, който откри резултата. Малко по-късно самият Белоти можеше да се разпише, но Орестис Карнезис спаси удара на италианския национал.
"Биковете" продължиха да са по-добрият отбор до почивката, но и Удинезе имаше своите шансове. Секе Фофана отправи опасен изстрел след пас на Дуван Сапата, а малко по-късно Лоренцо Де Силвестри предотврати сигурен гол след груба грешка на Емилиано Морети.

Луиджи Дел Нери направи двойна смяна на полувремето, като пусна в игра Стипе Перица и Емил Халфредсон, което се оказа добър ход. Удинезе постепенно взе инициативата, но преди това Белоти още веднъж пропусна да удвои аванса на гостите. В 60-ата минута Силван Видмер центрира перфектно към Сирил Теро и французинът вкара за 1:1. Десет минути след тази ситуация Дуван Сапата отблизо реализира втори гол за Удинезе, но радостта на домакините бе кратка, защото Адем Ляич изравни много скоро след асистенция на Де Силвестри.
В оставащите минути Торино беше по-близо до победата, но резервата Емануел Баду можеше да зарадва Удинезе в добавеното време, ако ударът му бе малко по-точен.

В класирането Торо е на 8-о място с 16 точки, а Удинезе заема 12-а позиция с 14 точки.