Какво е настроението в националния отбор по ръгби на България преди сблъсъка със Сърбия

Сампдория ужаси Интер за Хелоуин (видео)

Сампдория нанесе ужасяваща загуба с 1:0 на Интер в навечерието на Хелоуин в предпоследния двубой от 11-ия кръг в Серия А. Голът за "моряците" на собствената им арена "Луиджи Ферарис" отбеляза бившият нападател на Ювентус Фабио Куалярела в 44-ата минута.

Така генуезците разклатиха още по-сериозно стола на треньора на Интер Франк де Бур, чието положение се беше позакрепило след победата с 2:1 над Торино в миналия кръг с два гола на Мауро Икарди, който беше привлечен в Милано именно от Сампдория. Завръщането в Генуа беше емоционален момент за Икарди, но този път той не успя да помогне на своя тим да си тръгне с нещо. Това беше четвърта загуба в последните пет мача за Интер, който върви 12-и в класирането с 14 точки.

Двубоят на "Луиджи де Ферарис" не беше особено атрактивен. Домакините играха много дисциплинирано срещу намиращия се в криза Интер, който разполага с повече класа в състава си. Те стигнаха до гол в изключително важен момент преди почивката чрез Куалярела с удар от въздуха, като успяваха да неутрализират водещия реализатор на гостите Икарди.

Пред аржентинеца се откри една-единствена възможност за гол в 67-ата минута, когато Марсело Брозович центрира в наказателното поле, но Икарди от близка дистанция не успя да намери вратата с глава. В добавеното време "нерадзурите" отново можеха да стигнат до гол след страхотно разбъркване пред вратата на Сампдория, като дори остана впечатлението, че топката е преминала голлинията.

В крайна сметка Интер регистрира поредна загуба, която сгъсти още повече черните облаци над главата на Де Бур.