Схемата на Конте работи, Челси с четвърта поредна победа (видео)

Челси записа четвърта поредна победа във Висшата лига. Лондончани спечелиха с 2:0 гостуването си на Саутхамптън и се изкачиха на четвърта позиция, като са само на точка зад лидерите Манчестър Сити, Арсенал и Ливърпул. Еден Азар откри резултата още в шестата минута, а Диего Коща се разписа в 55-ата с великолепен удар.
Днешният успех и начинът, по който бе постигнат, ще зарадват изключително Антонио Конте, чиито идеи вече дават резултати. Схемата на наставника с трима централни защитници изглежда все успешна. Бранителите на Челси вече се чувстват комфортно с нея и в четвърти пореден шампионатен двубой не допускат гол, въпреки че и днес бяха без капитаната си Джон Тери, който остана на резервната скамейка.
Конте трябва да е доволен не само от защитата, но и в атакуващ план. Двама от най-важните му футболисти - Еден Азар и Диего Коща, които имаха сериозни проблеми миналия сезон, се представят отлично от началото на този. Белгиецът се разписа в трети пореден мач от първенството за първи път в кариерата си. Той наказа бившия си треньор в Лил Клод Пюел още след шест минути игра. Тогава той навлезе в наказателното поле, финтира няколко пъти и прати топката в мрежата между краката на Форстър.
През първото полувреме Саутхамптън държеше топката в огромни периоди, но нямаше идея как да пробие добре огранизирания тим на Конте. Малко преди края на първата част "сините" дори можеха да удвоят аванса си. Тогава Матич открадна една топка и изведе Диего Коща, но ударът на нападателя бе право във вратаря Форстър.
Челси започна по-силно второто полувреме и в 55-ата минута вече имаше аванс от два гола. Диего Коща отбеляза осмото си попадение във Висшата лига от началото на сезона със страхотен удар извън наказателното поле. Бразилецът с испански паспорт завъртя великолепно топката към левия ъгъл на Форстър. С това попадение той е едноличен лидер при голмайсторите, като има с един гол повече от Серхио Агуеро.