Полетът на "орлите" продължава с малко съдийска помощ (видео)

Отборът на Лацио продължава с доброто си представяне в Серия "А" като записа победа с 2:1 в домакинството си на Сасуоло от 11-ия кръг. "Орлите" записаха втори пореден успех и общо шести мач без загуба. Точни за домакините бяха Сенад Лулич в 50-ата и Чиро Имобиле в 55-ата минута, а за гостите се разписа Грегъри Дефрел в 57-ата минута. Победата на лациалите обаче дойде и с малко съдийска помощ, като при първия гол имаше очевидна засада, а по-късно в мача играчите на Сасуоло претендираха и за неотсъдена дузпа за игра с ръка на Душан Баста в наказателното поле.

Лацио имаше игрово предимство през първата част, като Душан Баста и Кейта Балде отправиха далечни удари, а Фелипе Андерсон пропусна добра възможност, но ударът му бе спасен от вратаря.

Преимуществото на домакините бе материализирано в 50-ата минута, когато Балде центрира остро успоредно на голлинията, топката бе избита от вратаря, но рикошира в тялото на Сенад Лулич и се озова зад голлинията за 1:0. В ситуацията обаче имаше засада, която не бе отсъдена от арбитрите.

Само пет минути по-късно Лацио удвои преднината си. След центриране от корнер Стефан Раду с глава продължи топката за Чиро Имобиле, който на задната греда отблизо бе точен за 2:0.

Играчите на Сасуоло обаче бързо върнаха интригата и в 57-ата минута резултатът бе намален. Грегъри Дефрел получи извеждащ пас в наказателното поле и хладнокръвно реализира за 2:1. Веднага след това гостите претендираха и за дузпа за игра с ръка на Баста в наказателното поле, но отново съдиите не отсъдиха в тяхна полза.

В крайна сметка трите точки отидоха на сметката на Лацио, като тимът вече има 21 и излезе на 4-ото място в класирането. Сасуоло пък е с 13 точки на 12-ата позиция за момента.