Лукаку с юбилеен гол при успех на Евертън (видео)

Ромелу Лукаку отбеляза своя гол номер 50 за Евертън и поведе "карамелите" към успех с 2:0 в домакинството на Уест Хам. Белгиецът откри резултата малко след почивката. Рос Баркли удвои преднината на "сините" в 76-ата минута и до голяма степен осигури трите точки на тима на Роналд Куман. За Лукаку това бе седми пореден шампионатен мач срещу "чуковете", в който той се разписва.

Това бе първа победа за Евертън след пет мача без успех във всички турнири. Отборът в момента заема шесто място с 18 точки, като изостава на пет от лидерите Манчестър Сити, Арсенал и Ливърпул. След временния подем Уест Хам пък отново допусна загуби и остава много близо до зоната на изпадащите.

Отборът на Славен Билич имаше положения и бе по-добрият отбор през първото полувреме. Най-добрата ситуация бе пропусната от Анджело Огбона. През втората част обаче и особено след гола "карамелите" имаха предимство. В 50-ата минута удар на Коулман бе отбит от Адриан, но Боласие успя да отправи топката към Лукаку, който бе пред опразнената мрежа и нямаше проблем да се разпише.

Преди двубоя мениджърът на Евертън Роналд Куман заяви, че офанзивните играчи трябва да осигуряват по-голяма подкрепа на Лукаку и днес това се случи. Яник Боласие и Рос Баркли бяха доста по-креативни, а англичанинът, който имаше колебливи изяви от началото на сезона, се отчете с важен гол. Баркли започна атаката за второто попадение, намирайки Лукаку отдясно, а нападателят му върна топката, за да може той да се разпише