Какъв мач! Пиаченца излъга Милано в трилър, Ернандес - Денис 39:31 (ВИДЕО + СНИМКИ)

Отборите на LPR (Пиаченца) и Ревирве (Милано) изиграха най-драматичния двубой от началото на сезона в италианската Суперлига. в мач от 6-ия кръг Пиаченца и Виктор Йосифов успяха да стигнат до трудна, драматична и много сладка победа на Милано с 3:2 (40:38, 26:28, 29:31, 25:22, 13:15) пред 2500 зрители в “Пала Банка”.

Капитанът на националния отбор на България Виктор Йосифов остана резерва за домакините, но влизаше в игра в първия ,втория, третия и 5-ия гейм и записа 3 точки (1 блок, 100% ефективност в атака / 2 точки от 2 атаки). За Милано не игра Тодор Скримов, който се възстановява след операция.

Гостите поведоха в първата част с 4 точки при 22:18, но Пиаченца изравни при 24:24. Последваха още 14 изравнявания на резултата, но в крайна сметка LPR измъкна успеха с 40:38, въпреки че Анхел Денис заби 12 точки за гостите.

Във втората част кубинецът Фернандо Ернандес се развихри за домакините, заби 10 точки, но успехът бе за гостите с 26:28.
Гостите успяха да вземат драматично и третата част с 31:29 и да поведат с 2:1 гейма в мача.

Благодарение на кубинското си трио Райдел Йересуело, Фернандо Ернандес, Лионел Маршал Пиаченца стигна до тайбрек, след като измъкна 4-ата част с 25:22.

Възпитаниците на Лука Монти поведоха в решаващата 5-а част с 5:2, но Фернардо Ернанадес израви при 9:9. LPR стигна до мачбол при 14:13 след блокада срещу атака на Никалъс Хоуг. Успешна контраатака донесе успеха на Пиаченца в тайбрека с 15:13 и в мача с 3:2 гейма.

Победата бе 3-та поредна за LPR и то с резултат от 3:2. Така Виктор Йосифов и компания заемат 9-о място във временното класиране с 6 точки и мач по-малко.

Милано допусна 5-а загуба и с актив от 5 точки е на 10-о място.

Българският капитан на Пиаченца Христо Златанов не се появи в игра. Диагоналът Фернандо Ернандес заби 39 точки (3 аса, 3 блока, 51% ефективност в атака), а Тревор Клевено добави още 22 точки (3 аса, 3 блока, 57% ефективност в атака, 44% перфектно и 56% позитивно посрещане). Лионел Маршал се отчете с 19 точки (1 блок, 56% ефективност в атака, 63% пер ефектно и 66% позитивно посрещане).

За Милано Анхел Денис, който игра като диагонал заби 31 точки (1 ас, 2 блока, 51% ефективност в атака), а Никълъс Хоуг добави още 23 точки  (4 аса, 1 блок, 50% ефективност в атака, 35% перфектно и 35% позитивно посрещане).

LPR (ПИАЧЕНЦА) - РЕВИРВЕ (МИЛАНО) 3:2 (40:38, 26:28, 29:31, 25:22, 13:15)

ПИАЧЕНЦА: Райдел Йересуело 5, Фернардо Ернанадес 39, Тревор Клевено 22, Лионел Маршал 10, Аимоне Алети 6, Лука Тенкати 2 - Лорис Маниа-либеро (ВИКТОР ЙОСИФОВ 3, Симоне Пароди, Самуеле Папи 1)
Старши-треньор: Алберто Джулиани
МИЛАНО: Данте Бонифанте 1, Анхел Денис 31, Никълъс Хоуг 23, Федерико Марета 9, Джорджо Де Тони 11, Джанлука Галаси 3 - Данило Кортина-либеро (Алесандро Тондо 8, Расмус Нилсен 8, )
Старши-треньор: Лука Монти.