Гол в 13-ата секунда спря Левски в Коматево (видео+галерия)

Ботев (Пловдив) и Левски завършиха 1:1 в мач от 12-ия кръг на Първа лига, но точката бе достатъчна на сините да запазят лидерската си позиция в класирането. Домакините откриха резултата още в 13-ата секунда чрез Жоао Пауло, а Роман Прохазка изравни седем минути преди края на първата част.

И в този двубой наставникът на гостите Елин Топузаков трябваше да прекроява двойката централни защитници. Днес на мястото на представилия се неубедително срещу Черно море през седмицата Симон Сандберг започна Сърджан Лукин. В средата на терена пък сините не можеха да разчитат на Георги Костадинов и Мехди Бурабия.

Ботев Пд - Левски

Срещата започна шокиращо за софиянци, които пуснаха гол още в 13-ата секунда. Тодор Неделев изведе с дълъг пас Жоао Пауло, който първо надбяга Александър Александров, а после майсторски прехвърли излезлия да го пресрещне страж Боян Йоргачевич.

Левски отговори с опасно положение в 16-ата минута. Нар намери Адениджи, който стреля без забавяне, но топката срещна външната страна на лявата греда зад плонжиралия Георги Георгиев.

Осем минути по-късно сините създадоха нова добра ситуация за изравнителен гол. Де Нойер намери Аниете в наказателното поле на домакините, испанецът финтира добре противников бранител и стреля силно от 8-9 метра, но над вратата.

В 31-ата минута Крум Стоянов атакува агресивно Франсис Нар и реферът Драгомир Драганов правилно отсъди нарушение, но при спряла игра нападателят на софиянци удари с ръка в лицето защитника на домакините. Съдията обаче разясни, че според него това е симулация на жълто-черния футболист.

По-настойчивата игра на гостите даде резултат в 38-ата минута. Тогава съдията отсъди корнер вместо аут след единоборство между Аниете и Терзиев. Последва центриране към непокрития Божидар Краев на далечната греда, който шутира, Господинов изби, но Прохазка вкара при добавката с глава в празната врата за 1:1.

Втората част започна далеч по-спокойно в сравнение с първата и това бе така до 62-ата минута. Тогава десният бек на сините Александър Александров сбърка, последва контраатака на домакините, която завърши с извеждащ пас към Тодор Неделев, но капитанът на канарчетата не успя да преодолее Боян Йоргачевич.

В 79-ата минута Жоао Пауло осъществи самостоятелен пробив отдясно, преодоля Сърдан Лукин, но завършшавият му изстрел от десетина метра не бе добър и излезе в аут.

До края на мача Левски се опитваше повече да достигне до трите точки, но не създаде реални голови положения. Все пак към края на срещата резервата Илиян Мицански се озова очи в очи с вратаря на домакините, но набегът му бе спрян със спорна засада. Дори обаче тя да не беше отсъдена, нападателят се засуети и позволи на Дос Сантос да му избие топката.

Така, след това равенство, Левски се изравни по точки с Лудогорец и остава на върха в класирането, но сините са с мач повече от своя опонент. Ботев пък е на заветното шесто място, което е последното даващо право на тим от Първа лига да играе за титлата след разделението през пролетта на първа шестица и втора осмица.

БОТЕВ (ПЛОВДИВ) - ЛЕВСКИ 1:1