Хофе вече стряска - дори Байерн не е в такава форма (видео)

Отборът на Хофенхайм се изкачи до трето място във временното класиране на Бундеслигата след домакински успех с 1:0 над Херта (Берлин), който досега заемаше тази позиция. Никлас Зюле вкара единствения гол в 31-ата минута, с което донесе петата поредна победа на тима си от едва 9 кръга. По този начин съставът на 29-годишния треньор Юлиан Нагелсман се намира в най-добрата форма от всички в Германия - дори и от Байерн (Мюнхен), който пък е следващият съперник в първенството.

Хофе продължава да е непобеден заедно още само с баварците и другата сензация до момента - РБ (Лайпциг), който е втори в таблицата.

Съставът от Зинсхайм изигра един от най-силните си мачове от години насам и пропусна да разгроми Херта, който по принцип е сред най-коравите противници в последно време. Домакините засипаха Руне Йорщайн с 24 шута, като само чудесата на вратаря спасиха отбора му от тежка загуба. Норвежкият национал отрази поне три-четири 100-процентови положения, а веднъж и гредата му помогна.

Столичани бяха бледа сянка на себе си и се отчетоха само с една възможност, пропусната от Ведад Ибишевич в началото на второто полувреме