Луд финал наклони везните в полза на Ейбар (видео)

С два гола в заключителните десет минути Ейбар осъществи обрат от 0:1 до 2:1 срещу Виляреал в домакинството си от 10-ия кръг на Ла Лига и вече е на седма позиция в класирането. Бруно вкара за гостите в 41-ата минута от дузпа, но в 80-ата минута Иван Рамис изравни. Победното попадение падна в 87-ата минута, когато Педро Леон сложи успешен край на контраатака, нанасяйки първа загуба на съперника от началото на шампионата.

Мачът беше двуостър и малко преди победния гол на баските Седрик Бакамбю пропусна да реализира за Виляреал от около 2-3 метра.

След по едно чисто положение през първата част Виляреал успя да поведе. В 41-ата минута защитникът на Ейбар Флориан Лежюм фаулира Никола Сансоне в наказателното поле и след това Бруно реализира от бялата точка с малко нестандартна засилка.

Виновникът Лежюн обаче се реваншира в 80-ата минута, когато с глава свали към партньора си в отбрана Иван Рамис и резултатът беше изравнен.

После дойде пропускът на Бакамбю, за да покаже, че късметът днес е на страната на баските. В 87-ата минтуа те организираха контраатака на контраатаката на Виляреал и Серхио Енрик изведе Леон сам срещу Серхио Асенхо за победното 2:1.

Евентуална победа щеше да изкачи гостите на трето място, но сега те остават пети. За Ейбар пък това е нов престижен резултат след равенствата срещу Реал Мадрид и Севиля и успеха срещу Валенсия.