Черно море с нов рецитал и място в Топ 3, подгони лидерите след победа над Нефтохимик (видео)

Елиминиралият Левски за Купата на България тази седмица тим на Черно море продължи с впечатляващото си представяне в родния шампионат. “Моряците” записаха четвърти пореден успех в Първа професионална лига и общо седми мач без загуба във всички турнири, след като победиха по категоричен начин с 3:1 борещия се за оцеляването си Нефтохимик на стадиона в Каварна.

Окрилени от успеха на “Герена”, който им гарантира място на 1/4-финалите за Купата на България, футболистите на старши треньора Георги Иванов надиграха тотално своя съперник и грабнаха поредни три точки след голове на Георги Илиев (24’), Уго Секо (38’) и Пламен Николов (61’). Почетното попадение за “шейховете” реализира резервата Иван Вълчанов (78’).

След поредното си добро представяне Черно море събра 23 точки в актива си и се настани в челната тройката, като измести от там ЦСКА-София, който е с две по-малко. Нафтата пък продължава да бъде в дъното на класирането - на предпоследното, 13-то място със само 8 точки на сметката си.

Капитанът Георги Илиев даде аванс на “моряците” в 24-ата минута, когато изпълни по перфектен начин пряк свободен удар от 22-23 метра дистанция. Лидерът на варненци не остави никакви шансове на опитния Стоян Колев, който, макар и да се разтегна максимално, не успя да избие отлично насочената в долния му ляв ъгъл топка. Попадението бе трето за бившия национал от началото на сезона в елита.

Четвърт час по-късно отново Жоро Илиев бе в центъра на събитията. Халфът овладя една изгубена топка в средата на терена, след което изведе по чудесен начин Уго Секо зад защитата на “шейховете”. Португалецът, който се намира в отлична форма, хладнокръвно елиминира излезлия да го пресрещне Колев, а след това без проблеми прати топката в мрежата му.

В 61-ата минута резултатът в “морското дерби” стана класически. Футболистите на Георги Иванов получиха право да изпълнят ъглов удар отляво и след последвалото центриране топката бе изчистена към другия фланг. Там възродилият се под ръководството на Гонзо Иван Коконов я догони, овладя и върна обратно в наказателното поле на бургазлии. Оставен непокрит, Пламен Николов с летящ плонж ефектно огорчи за трети път вратаря Стоян Колев.

В 78-ата минута Нефтохимик все пак върна един гол, след като в мрежата на Коварж се разписа резервата Иван Вълчанов. Носителят на Купата на България за 2016 година с ЦСКА Станислав Маламов напредна по лявото крило и центрира в наказателното поле, където бе Венцислав Христов. Разделилият се наскоро с Левски нападател не успя да стреля, но все пак продължи топката назад, където намери непокрития Вълчанов. Бившият футболист на “моряците” я изчака да тупне и с безпощаден удар оформи крайния резултат в Каварна.