Гинган продължава серията си от победи

Отборът на Гинган записа трета поредна победа в Лига 1. Бретанците надиграха с минималното 1:0 Анже в мач от 11-ия кръг на френския шампионат. Единственото попадение бе дело на Нийл де Пау в 78-ата минута. Така Гинган вече се намира на четвърта позиция в класирането с актив от 20 точки. Анже от своя страна остава на десето място с 14.

Нанси записа втора победа от началото на шампионата, след като надигра с 2:0 Каен. Тимът от Източна Франция стигна до успеха с два пързи гола в началото на мача, когато точни бяха Кристоф Мандан и Алу Диара. Нанси се отлепи от дъното с девет точки и вече е предпоследен. Каен пък е с една повече на 18-о място.

Лориен изпусна победата при домакинството си на Монпелие, въпреки че водеше с 2:0, но в крайна сметка двубоят завърши 2:2. Зарго Туре и Силвен Марво бяха точни за “мерлузите”, но Сулейман Камара и Морган Сансон изравниха за южняците. Лориен е на дъното със седем точки, докато Монпелие е 16-и.

Бастия и Дижон пък не успяха да си вкарат гол и завършиха 0:0. Корсиканците са 14-и, докато Дижон 12-и.