Игуаин разплака Наполи с победен гол (видео + галерия)

Шампионът и лидер в класирането на италианското първенство Ювентус надделя с 2:1 над Наполи у дома в най-интересния мач от 11-ия кръг на Серия "А". Леонардо Бонучи даде аванс на "Старата госпожа" в резултата с много красив гол в 50-ата минута, но в 54-ата Хосе Кайехон изравни. Победата на "бианконерите" донесе бившият нападател на Наполи Гонсало Игуаин с попадение в 70-ата минута.

"Старата госпожа" е на върха в класирането с вече 27 точки, а тимът от Неапол заема трето място с 20 точки. Между тях е вторият Рома с 22 точки.

В 13-ата минута Хосе Кайехон получи топката в наказателното поле на Юве и успя да вкара гол, но той бе отменен заради засада на испанския нападател. Пет минути по-късно пък Сами Кедира не уцели вратата на Наполи от непосредствена близост. Германският халф обаче беше в положение на засада.Ювентус - Наполи 2:1
В 24-ата минута Игуаин получи шанс да вкара гол на бившия си тим, но го пропусна. Аржентинецът бе изведен в изключително добра голова позиция в наказателното поле на гостите, но не успя да преодолее Хосе Рейна.

В 39-ата минута наставникът на Ювентус Масимиляно Алегри бе принуден да извърши непланирана смяна. Защитникът Джорджо Киелини получи травма и бе заменен от Хуан Куадрадо.

Пет минути след началото на второто полувреме страхотен гол на защитника Леонардо Бонучи даде аванс на Ювентус в резултата. След центриране от корнер левият бек на Наполи Фаузи Гулам направи много нескопосано изчистване и то бе наказано от Бонучи, който с фантастичен шут от въздуха опъна мрежата зад Рейна.Ювентус - Наполи 2:1
Само минутка след попадението Наполи имаше шанс да изравни, но белгийският нападател Дрис Мертенс пропиля добра възможност.

Изравнявнето обаче дойде доста скоро след това. В 54-ата минута Лоренцо Инсиние с отлично подаване намери Хосе Кайехон в наказателното поле на домакините и с прекрасен удар от въздуха испанецът изпрати топката в мрежата зад Джанлуиджи Буфон.

В 70-ата минута дойде мигът на Игуаин. Нова лоша намеса на Гулам в отбрана позволи на аржентинеца с мощен шут да изпрати топката във вратата на безпомощния Рейна. Трябва да се отбележи, че "деветката" на Юве не се зарадва на гола.

Само две минути след попадението на Пипита Мертенс застраши вратата на Буфон, но изстрелът му не намери очертанията на вратата.Ювентус - Наполи 2:1
В добавеното време Кайехон се измъкна от защитата на Ювентус отдясно и подаде по земя към връхлитащия Мертенс, който обаче не уцели вратата на Буфон. Така или иначе, в тази ситуация бе отсъдена засада на Кайехон.

Това бе и последната заплаха за вратата на Буфон тази вечер и торинци взеха ценна победа срещу един от основните си конкуренти за титлата.