Лион се съвзе с победа в Тулуза

Отборът на Лион победи Тулуза с 2:1 като гост в мач от 11-ия кръг на Лига 1 и се върна към правия път след две поредни загуби. Александре Лаказат също напомни за себе си и отбеляза и двата гола за тима си. За “виолетовите” точен пък бепе Кристофър Жюлиен.

“Хлапетата” останаха в намален състав в 56-ата минута, когато Рафаел бе изгонен след втория му жълт картон. Дотогова вече бяха паднали головете в мача. Гостите откриха с попадение от дузпа в 15-ата чрез Лаказет. Скоро обаче Тулуза изравни. След фаул, изпълнен от Оскар Трехо и центрирана топка, Жулиен вкара с глава за 1:1. Победата за лионци донесе отново Лаказет с гола си в 52-ата минута. А до края на мача гостите бяха предимно в защита, за да пазят преднината си от 2:1 с човек по-малко и успяха.
Така Тулуза остана на 4-о място в таблицата с 18 точки, а Лион се изкачи нагоре и осми с 16.