ЦСКА продължи победния си път! “Червените” сразиха и Монтана (ГАЛЕРИЯ)

Волейболистите на ЦСКА продълъжиха победния си път в родната Суперлига. Възпитаниците на Александър Попов постигнаха трудна, но изключително важна победа над бронзовите медалисти от Монтана с 3:2 (25:19, 26:28, 25:21, 18:25, 15:6) в мач от 3-ия кръг, който се игра в столичната зала “Васил Симов”.
ЦСКА - Монтана Така “червените” записаха третата поредна победа, но заемат второ място във временното класиране с актив от 8 точки. Монтана допусна едва първа загуба и със 7 точки е 3-ти.

ЦСКА - Монтана

ЦСКА имаше нужда от пет гейма, за да спечели третата си поредна победа във волейболното първенство. "Червените" измъкнаха 3:2 срещу Монтана в безспорно най-добрия мач от началото на сезона.
Гостите пристигнаха в зала "Васил Симов" като фаворити, но трябва да са доволни, че си тръгнаха с точка. Истинско удоволствие беше да се наблюдава тактическото надиграване между треньорите на двата тима Александър Попов и Даниел Пеев, които три години бяха един екип и си знаят и кътните зъби. Мачът удивително приличаше на игра на покер с блъфове и контра блъфове.

ЦСКА беше без капитана си Ивайло Стефанов, който е с болки в коляното и не излезе дори да загрява. В негово отсъствие посрещачите на домакините Шекерджиев и Яни Георгиев издържаха, въпреки че последният допусна да му бъдат отбелязани 7 директни точки. От другата страна на мрежата националът Даниел Пеев потърси промяна и вместо Агонцев в третия гейм при 20:17 на терена се появи Делчо Раев. Това даде резултат. Разпределителят заигра с центровете Къртев и Латунов, което беше решаващо за спечелването на 4-тия гейм.

В тайбрека доминацията на ЦСКА беше тотална. "Червените" не допуснаха нито една грешка в атака и имаха 80% успеваемост на посрещане, за да се поздравят с победата.
400 души имаше на трибуните в залата, но по-интересното е, че агитката се завърна. Нещо повече - в репертоара й има и нова песен, посветена на Сашо Попов.

Най-резултатен в мача стана Пламен Шекерджиев с 21 точки (1 ас, 3 блока, 52% ефективност в атака). Иван Крачев добави 18 точки (1 блок, 52% ефективност в атака), а Яни Георгиев се отличи със 17 точки (1 ас, 3 блока, 62% ефективност в атака). Поредният си много силен мач изигра бившият национал Христо Цветанов, който завърши с 14 точки (2 блока, 92% ефективност в атака).

39 ЦСКА - Монтана 3:2
За Монтана Златко Кьосев се отличи с 19 точки (2 блока, 53% ефективност в атака).
ЦСКА - Монтана 3:2
В следващия 4-и кръг на 4 ноември ЦСКА гостува но Черно море във Варна, а Монтана приема Левски.

ЦСКА - МОНТАНА 3:2 (25:19, 26:28, 25:21, 18:25, 15:6)

ЦСКА:

Владимир Станков 1, Иван Крачев 18, Пламен Шекерджиев 21, Яни Георгиев 18, Красимир Георгиев 11, Христо Цветанов 14 - Мартин Божилов-либеро (Ивайло Костов, Тодор Костов 1, Смилен Мляков 2, Стефан Стоянов)

Старши-треньор: Александър Попов

МОНТАНА:

Любомир Агонцев, Минчо Минчев 12, Златко Кьосев 19, Александър Симеонов 14, Иван Латунов 11, Николай Къртев 8 - Добромир Иванов-либеро (Михалев, Раев)

Старши-треньор: Даниел Пеев.

Първенство на България по волейбол, срещи от третия кръг:

Левски - Славия 3:0 (25:23, 25:23, 25:16)
ЦСКА - Монтана 3:2 (25:19, 26:28, 25:21, 18:25, 15:6)
в неделя:
Арда Кърджали - Добруджа 07
от петък:
Черно море - Миньор Перник 3:0 (25:19, 25:22, 25:23)
Пирин Разлог - Тетевен Волей 3:0 (25:21, 25:17, 26:24)
Марек Юнион Ивкони - Нефтохимик 2010 3:1 (25:23, 21:25, 25:14, 25:23)

9. Нефтохимик 2010 3 1 2 4:7 3
10. Миньор 3 1 2 3:6 3
11. Славия 3 0 3 1:9 0
12. Арда 2 0 2 0:6 0

СНИМКИ: ЕМОНА ЦОНЧЕВА, SPORTAL.BG

ГАЛЕРИЯ от мача ЦСКА - МОНТАНА 3:2 - ТУК!!!