Първа победа от осем мача за Боро (видео)

Мидълзбро постигна първа победа от осем мача във Висшата лига, след като стигна до 2:0 в домакинството си на Борнемут. Великолепен индивидуален пробив на Гастон Рамирес завърши с попадение в 39-ата минута, а Стюърт Даунинг подсигури успеха през втората част.

Борнемут можеше да поведе рано, когато Джош Кинг получи подаване от Уилшър, но ударът му от воле бе отклонен в гредата от Виктор Валдес. Гостите останаха с 10 човека в 79-ата минута, когато Сърман се контузи, а Еди Хауи вече бе направил трите си смени.

Боро за първи път вкара два гола от 21 август, когато постигна и единствената друга победа в първенството след 2:1 срещу Съндърланд. Алваро Негредо обаче отново не успя да се разпише, като не го е правил от първия кръг на сезона.