Френско-белгийски рецитал на "Калдерон"

Отборът на Атлетико Мадрид изкова успех с 4:2 над гостуващия Малага в среща от десетия кръг на испанското първенство. Яник Ферейра Караско (6 и 87) и Кевин Гамейро (24 и 43) зарадваха публиката на "Висенте Калдерон". Сандро Рамирес (31) и Начо Камачо (43) се разписаха за "бяло-сините". Тимът на Диего Симеоне трябваше да се справя с десетима на терена след червен картон в 60-ата минута. С победата "лос колчонерос" временно се изкачиха на второ място.

Публиката на "Висенте Калдерон" се зарадва на ранен гол. В шестата минута Яник Ферейра Караско навлезе в наказателното поле и вкара петия си гол в последните четири срещи. В деветата Антоан Гризман шутира над гредата. В 18-ата Карлос Камени се намеси след силно включване на Хуанфран. В 24-ата гостите от Коста дел Сол допуснаха груба грешка в защитата, която доведе до втори гол за домакините. Коне и Начо Камачо сбъркаха и Кевин Гамейро удвои аванса на "дюшекчиите".

В 31-ата бившият играч на Барселона Сандро Рамирес реализира гол, насочвайки в сглобката на вратата на Ян Облак. В 37-ата Антоан Гризман имаше добър шанс, но беше спрян от камерунския вратар. До края на полувремето остана време за още един гол. В 43-ата Гризман и Гамейро разиграха брилянтно и последният вкара за 3:1.

Андалуският тим започна силно втората част: в 50-ата минута топката почти облиза гредата след изстрел на Начо Камачо. В 60-ата Стефан Савич получи втори жълт картон и остави своите с човек по-малко. Четири минути по-късно интригата стана още по-жива, след като Камачо вкара с глава след прекрасно центриране от корнер. Топката мина между краката на Облак.

Въпреки че гостите тръгнаха по-смело напред, положенията бяха пред тяхната врата. В 73-ата Ферейра Караско удари греда, а пет по-късно Саул беше близо до попадение. В 87-ата белгийската фурия на "дюшекчиите" сложи точка на спора след великолепен рейд и точен удар в далечния ъгъл - 4:2. Малко преди края реферът Естрада Фернандес изгони Гонсало Кастро от южняците.

Атлетико изостава с три точки от водача Реал Мадрид. На "Калдерон" вече се настройват за мач от Шампионската лига.