Берое без проблеми срещу Ямбол

Отборът на Берое (Стара Загора) записа нова победа в Националата Баскетболна Лига и все още няма загуба в собствената си зала от началото на сезон 2016/17, след като тази вечер момчетата на Любомир Минчев се наложиха при домакинството си на Ямбол с категоричното 102:77 (29:18; 22:14; 27:26; 24:19).

Въпреки победата, Минчев със сигурност не е напълно доволен, след като в средата на първата четвърт гардът на старозагорци Юрай Сегарич получи контузия в глезена и напусна игра.

Най-резултатен за Берое беше Тенчо Тенчев с 23 точки, Степан Тешия и Шейн Гибсън добавиха съответно по 20 и 19 точки, а Аарън Джоунс завърши с 14 точки.

Николай Върбанов вкара 22 точки за гостите от Ямбол, а Станислав Говедаров добави 16 точки.

Първите четири минути преминаха равностойно, като преднината на домакините бе минимална и варираше между 2-3 точки. Последваха силни минути за възпитаниците на Любомир Минчев, които поеха контрол върху играта и Берое стигна до двуцифрена преднина – 29:18, а през втората четвърт домакините не позволиха изненади и почивката дойде при още по-сериозна разлика – 51:32.

През второто полувреме старозагорци намалиха видимо оборотите, но и това не доведе до съществена промяна в случващото се на терена. След 30 минути Берое бе напред с 20 точки – 78:58, а заключителната четвърт се игра само за протокола и не предостави нищо по-интересно, като за момент разликата доближи 30 точки, а последния съдийски сигнал прозвуча при 102:77.

Берое - Ямбол 102:77 (29:18; 22:14; 27:26; 24:19)

Берое: Сегарич, Тенчев 23, Тешия 20, Гудул 9, Гибсън 19 (Алексиев 6, Николов 9, Василев, Желев 2, Джоунс 14, Раднев)

Ямбол: Е.Иванов 10, Говедаров 16, Върбанов 22, В.Петков 3, С.Петков 11 (Колев, С.Иванов 2, Р.Иванов 2, А.Иванов, Острев 11)