Левски с втора победа в Суперлигата след 3:0 над Славия (ВИДЕО)

Волейболният отбор на Левски записа втора победа от началото на сезона в Суперлигата на България. Воденият от треньора Петър Шопов тим се наложи над Славия с 3:0 (25:23, 25:23, 25:16) в мач от 3-ия кръг, игран този следобед в зала "Христо Ботев" в Горна Малина.

Така "сините" са на 5-о място във временното класиране с 2 победи, 1 загуба и 6 точки, но преди изиграването на последните две срещи от кръга. Славия пък допусна трета поредна загуба и е на предпоследното 11-о място без успех и спечелена точка до момента. В 4-ия кръг Левски гостува на силния тим на Монтана, а "белите" са домакини на Марек Юнион Ивкони. Мачовете са в петък (4 ноември) от 18,30 и 18,00 часа.

В първите два гейма младият отбор на Славия се опита да се бори до последно, но "сините" ги спечелиха с минималното 25:23. Това като че ли пречупи "белите" и Левски взе лесно третата част с убедителното 25:16, а с това и мача с 3:0.

Над всички за Левски бе Симеон Александров със страхотните 18 точки (4 аса, 70% ефективност в атака и 25% перфектно посрещане), а Спас Байрев добави още 11 точки (61% ефективност в атака) за победата. За тима на Славия Георги Стоянов отбеляза 16 точки.

ЛЕВСКИ - СЛАВИЯ 3:0 (25:23, 25:23, 25:16)
ЛЕВСКИ: Николай Манчев 4, Спас Байрев 11, Симеон Александров 18, Гордън Люцканов 3, Теодор Богданов 5, Александър Кордев 2 - Ивайло Лалов-либеро (Мартин Павлов 5, Владислав Иванов 1, Милослав Димов 2, Иван Панков 3, Георги Манчев 1)
Старши-треньор: Петър Шопов
СЛАВИЯ: Алберто Пенков 2, Илиян Преспов 10, Аспарух Аспарухов 5, Георги Стоянов 16, Кристофър Петров, Ивайло Маринов 3 - Кристиан Петров-либеро (Стивън Димитров, Христо Дормишев)
Старши-треньор: Северин Димитров.

Статистика: Лазар Лазаров (скаутмен на Левски)