Спартак удари ЦСКА в битката за Москва, Попето гледа от пейката (видео + галерия)

Отборът Спартак (Москва) надви с 3:1 на "Откритие Арена" ЦСКА (Москва) в най-интригуващия двубой от 12-ия кръг на руската Премиер Лига. Ивелин Попов изгледа цялото дерби от пейката на Спартак, докато Георги Миланов бе в стартовия състав на "армейците", но в 57-ата минута отстъпи мястото си на Бибрас Натхо.

Два гола за тима на Масимо Карера заби бразилският нападател Зе Луиш (76, 89), а напрвилият много силен мач за победителите халф Денис Глушаков стана автор на първото попадение в мача в 19-ата минута. Точен за водените от Леонид Слуцкий "армейци" беше резервата Карлос Страндебрг в 82-ата минута.

Спартак (Москва) бе по-активният тим на терена през първото полувреме, но сериозните опасности за двете врати не бяха много. В 12-ата минута една от звездите на Спартак Куинси Промес отправи опасен шут към вратата на Игор Акинфеев, но топката не намери целта.

Спартак (М) - ЦСКА (М) 3:1

В 19-ата минута Денис Глушаков опита изстрел извън наказателното поле и успя да изненада Акинфеев. Стражът не се намеси на ниво и допусна топката да се оплете в мрежата зад него, което даде аванс на Спартак в резултата.

В 38-ата минута пред Миланов се откри шанс да изравни резултата. Българският халф стреля опасно от дъгата на наказателното поле на Спартак, но топката профуча над напречната греда.

В последните секунди на първата част вратарят на Спартак Артьом Ребров с блестящо двойно спасяване предотврати изравняването на резултата. Той първо парира шут на Ласина Траоре отблизо, а веднага след това реагира великолепно и при опита за добавка на Зоран Тошич.

Четвърт час след началото на второто полувреме Алексей Ионов имаше шанс да застраши вратата на Спартак от добра позиция, но ударът му бе неточен.

В средата на втората част мачът бе временно прекъснат заради димки, които направиха условията за игра почти невъзможни.

В 73-ата минута Глушаков опита далечен шут, както през първото полувреме. Акинфеев отново не се намеси особено стабилно и не изби топката по най-добрия начин, но все пак не допусна нов лек гол във вратата си.

В 76-ата минута централният нападател на Спартак Зе Луиш получи великолепен извеждащ пас от Глушаков, напредна в наказателното поле на "армейците" и чукна технично топката покрай излезлия да скъси ъгъла Акинфеев - 2:0.

Секунди след това попадение пред Куинси Промес се откри прекрасен шанс за 3:0, но холандецът не успя да преодолее Акинфеев.

И вместо тимът на Масимо Карера да откаже окончателно съперника си с трети гол, в 82-ата минута резервата Карлос Страндберг реализира попадение за ЦСКА (Москва). Младият нападател се възползва от чудесна асистенция на Ионов отляво и с глава изпрати топката във вратата.

В 88-ата минута Страндберг можеше да се превърне в герой за "армейците". Той успя да се измъкне от защитата на Спартак, но загуби равновесие съвсем близо до вратата на ЦСКА. Падайки той съумя да отправи удар, но Ребров спаси.

Секунди по-късно интригата приключи. Жозе Мендеш Зе Луиш вкара втория си гол в мача - след асистенция на току-що появилия се на терена Ромуло. Резултатът стана 3:1 и Спартак (Москва) се поздрави с девета победа от началото на сезона в руското първенство.

Спартаковци се завърнаха на първото място, събирайки 28 точки. С 3 по-малко на втора позиция е Зенит, като питерци имат наглед лек мач у дома срещу Том (Томск) утре. ЦСКА (Москва) е на трето място към момента с 21 точки.