Майнц не прости на закъсалия Инголщат (видео)

Отборът на Майнц 05 надигра с 2:0 на своя стадион "Опел Арена" Инголщат 04 в мач от 9-ия кръг на германската Бундеслига. В 51-ата минута Юнус Мали даде аванс на Майнц в резултата с точно изпълнена дузпа, която бе отсъдена за нарушение на Моритц Хартман срещу Даниел Брозински. Пет минути преди края точка на спора сложи току-що появилият се на терена за Майнц Левин Йозтунали. Той насочи топката в мрежата на Инголщат с удар от непосредствена близост. Гостите пък доиграха заключителните минути с 10 души на терена. Червен картон три минути преди края получи появилият се в 58-ата минута Макс Кристиансен.

Майнц събра 14 точки и заема девета позиция в класирането, докато Инголщат остава без победа и е със само 2 точки на предпоследното 17-о място.