Головете на Кристиано се завърнаха, Реал покори Витория (видео+галерия)

Отборът на Реал Мадрид победи с 4:1 Алавес в тежко гостуване от десетия кръг на Примера. Баските вкараха в седмата минута чрез Дейверсон, но дузпа в 17-ата минута, реализирана от Кристиано Роналдо, изравни резултата. Роналдо вкара още две попадения (33 и 88), а пропусна и дузпа. Преди този кръг португалецът имаше само два гола в шампионата. Алваро Мората вкара за пореден път след поява като резерва. Под погледа на селекционера на Испания Хулен Лопетеги срещата във Витория беше интригуваща почти до нейния край. С победата "белите" запазиха първото си място. Победата беше по-специална за CR7, след като днес той вкара 38-ия си хеттрик и задмина Лионел Меси, който има 37.

Гарет Бейл, Карим Бензема и Кристиано Роналдо отново оформиха нападателното трио на "белите". Зинедин Зидан гласува доверие на Матео Ковачич и Иско. Маурисио Пелегрино подреди баския тим в 5-3-2, разчитайки в атака на Дейверсон и Едгар Мендес.

Алавес - Реал Мадрид Срещата започна с попадение във вратата на Кейлор Навас. В седмата минута Тео Ернандес се вряза по лявото крило, центрира остра топка, костариканският страж я пропусна и Дейверсон отбеляза на празна врата - 1:0. В 12-ата Бейл прати топката в мрежата на Фернандо Пачеко, но след регистрирана засада. Минута по-късно Едгар спечели въздушния дуел, но насочи покрай гредата в аут. Баският тим показваше скорост по двете крила, докато атаките на "белите" не бяха достатъчно идейни.

Алавес - Реал Мадрид В 16-ата съдията Санчес Мартинес назначи нарушение пред наказателното поле на домакините. Бейл стреля, Дейверсон вдигна ръка с цел да предпази лицето си и съдията разтълкува тази ситуация като дузпа. По-обстойно вглеждане в повторението показа, че топката сякаш удря нападателя в гърба, а не в ръката. Според съдийския анализатор на Marca Андухар Оливер обаче това е дузпа. Любопитното е, че това беше едва първа дузпа за "лос меренгес" от началото на сезона. Кристиано Роналдо я вкара без колебание - 1:1.

Алавес - Реал Мадрид В 21-ата публиката на "Мендисороса" поиска дузпа за своите. Тео Ернандес преодоля Пепе и падна след борба с Данило. Повторенията показаха, че няма нарушение. В 24-ата Пепе напусна принудително заради травма. В 33-ата гостите от "Сантиаго Бернабеу" направиха пълен обрат. Карим Бензема подаде към Кристиано, а той реши да шутира от дистанция. Португалецът изстреля топката, тя рикошира в крака на Зухаир Федал и заблуди Пачеко - 1:2. До края на полувремето момчетата на Зинедин Зидан целяха запазване на преднината и разиграваха спокойно.

Алавес - Реал Мадрид Точно 33 секунди след подновяването на играта за второто полувреме Виктор Камараса пропусна оставен сам фронтално срещу Навас. Номер 8 на домакините стреля в тялото на вратаря, пропускайки кристална възможност за "лос албиасулес". В 54-ата Дейверсон беше допуснат и шутира от 18 метра - Навас се справи. В 56-ата Кико Фемения сгреши при изнасянето на топката, Роналдо напредна и избра да стреля фалцово - покрай лявата греда на Пачеко. Минута по-късно Бейл прати топката над гредата след скоростна акция през центъра.

В средата на полувремето Зидан извади статичния днес Бензема и пусна Алваро Мората. В 69-ата Роналдо опита да отбележи атрактивен гол със задна ножица, но не уцели добре топката и я изрита в аут. "Белите" умишлено не вдигаха темпото, но и същевременно не вдъхваха особена сигурност в защитниците си действия. Четвърт час преди края наставникът на баските беше изгонен заради своите протести.

Алавес - Реал Мадрид В 78-ата реферът свири втора дузпа за Реал, която още повече разгневи публиката във Витория. След центриране от корнер арбитърът видя нарушение и посочи бялата точка. Тази дузпа изглеждаше още по-странна за страничните наблюдатели. Този път португалецът пропусна да се разпише от бялата точка, след като Пачеко плонжира до гредата и изби.

В 84-ата "лос меренгес" затвърдиха успеха си след попадение на резервата Мората. Марсело асистира с много дълго подаване, нападателят надбяга своя пазач и хитро насочи над излезлия напред Пачеко - 1:3. В 88-ата Кристиано и Марсело разиграха в наказателното поле и номер 7 реализира третия си гол с удар от десет метра.

В крайна сметка Реал Мадрид се пребори с отбора, който успя да вземе трите точки от Барселона на "Камп Ноу" преди няколко кръга. Това беше и първо поражение на Алавес у дома от началото на сезона.