"Синя звездна класация", ОСК "Левски" награждава най-добрите си спортисти

Шок на "Армията": Локо Пд отказа ЦСКА-София от мечтата за титлата (видео)

ЦСКА-София допусна изненадваща домакинска загуба с 0:1 от Локомотив (Пловдив) пред празните трибуни на стадион "Българска армията", което удари по амбициите на червените да спечелят титлата на България през този сезон. Поражението остави тима на Едуард Йорданеску на седем точки от лидера Лудогорец, а са изиграли и мач повече от разградския си съперник.

Единственото попадение в двубоя вкара Дани Кики още в 10-ата минута, а до края на първото полувреме футболистите на ЦСКА-София пропиляха доста положения, създадени най-вече след центрирания от статични положения.

Първата по-сериозна опасност в мача бе пред вратата на домакините. В 6-ата минута Рафа Перес сбърка при разиграване отзад и се наложи да фаулира Мартин Камбуров. Райков стреля от фаул, но шутът му от 27-28 метра профуча опасно над напречната греда.

Така се стигна до десетата минута, в която Дани Кики получи пас отдясно в наказателното поле на домакините, навлезе навътре преодолявайки без проблем Рафа Перес и след шут по земя с десния крак не остави шанс на Конов - 1:0 за Локо Пд.

Само 120 секунди по-късно смърфовете като по чудо не вкараха втори гол. След бърза контраатака последва центриране отляво към Мартин Камбуров, който шутира в аут от 4-5 метра.

В 16-ата минута домакините можеха да изравнят. Тогава Станислав Манолев центрира опасно от аутлинията, защитник на пловдивчани чукна топката, която отиде в непокрития Симао, но португалецът шутира от 6-7 метра в тялото на Ел Харуби. Малко по-късно Преслав Йорданов получи пас в наказателното поле, спря си топката на гърди, но без да иска си я бутна с глава, след което не успя да отправи удар от воле с левия крак.

В 19-ата минута таранът на червените можеше да се ренаншира, когато опита да вкара със задна ножица, но топката се отби в тялото на Котев и излезе в корнер.

До края на полувремето ЦСКА-София натисна сериозно своя противник, но не успя да реализира. Първо опасен шут на Диого Виана бе избит в корнер от Ел Харуби. После на два пъти и Преслав Йорданов стреля на два пъти с глава, но в аут.

След почивката домакините намалиха натиска, което се отрази и на значително по-малко създадените голови положения.

В 51-ата минута Манолев опита да вкара, но изстрелът му от фаул бе спасен от Ел Харуби. Петнадесет минути по-късно Давид Симао шутира, но в аут. Секунди по-късно Педро бе близо до изравнителен гол, когато Ел Харуби увисна, но Котев изчисти пред голлинията.

И тук някъде приключиха опасностите за локомотивската врата. До края на срещата играчите на Йорданеску държаха топката, но така и не намираха начини да преодолеят черно-бялата отбрана, което доведе и до първата загуба на ЦСКА-София на "Армията" през този сезон.

ЦСКА-СОФИЯ - ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 0:1