Жиру се развихри преди гостуването на Арсенал в София (видео)

Арсенал разби с 4:1 като гост отбора на Съндърланд, който се намира на последно място във временното класиране на Премиър лийг, няколко дни преди "топчиите" да пристигнат в София за гостуването си на Лудогорец. Селекцията на Арсен Венгер поведе с гол на Алексис Санчес (19'), след което пропусна няколко добри положения, като остана впечатлението, че лондончани бяха решили да поспестят своите сили. Този план обаче се обърка в 65-ата минута, когато Джърмейн Дефоу изравни от дузпа. Това разгневи гостите, а на сцената излезе Оливие Жиру, който се появи като резерва и вкара два гола с първите си две докосвания в мача (71', 78'). Алексис Санчес (78') довърши "черните котки", които остават без победа в Премиър лийг от началото на сезона. Облаците над Дейвид Мойс пък се сгъстиха още повече.

Една промяна бе направил шотландецът в своя състав - Били Джоунс замени Хави Манкийо отдясно на отбраната. Киърън Гибс и Алекс Окслейд-Чембърлейн започнаха за Арсенал вместо Начо Монреал и Тио Уолкот, които не успяха да се възстановят напълно за този двубой.

В 13-ата минута Санчес изведе много добре Йозил отдясно, но германецът стреля слабо и Пикфорд улови. Малко след това и Илоби получи извеждащ пас, но си поведе силно топката в опита да преодолее стража на "черните котки" и не успя да нанесе завършващ удар. В 19-ата минута Окслейд-Чембърлейн проби отдясно и центрира в наказателното поле, където Алексис Санчес се придвижи много добре, мина пред Коне и засече с глава, вкарвайки хубав гол за 0:1. В средата на първата част Дефоу вкара топката във вратата на Петер Чех, но още преди това страничният рефер бе вдигнал флага си за засада на Хазри, така че гол нямаше. В 38-ата минута пък Йозил пропусна втора много добра възможност в мача. Германецът се откъсна сам срещу Пикфорд и се опита да го прехвърли, но изпълнението му не бе добро и стражът спаси.

В 62-ата минута Санчес претендираше за дузпа, след като бе издърпан от Джилободжи а наказателното поле, но Мартин Аткинсън подмина ситуацията, макар че можеше да отсъди дузпа. Две минути след това обаче главният рефер посочи бялата точка, но в противниковото наказателно поле. Уатмор се откъсна след грешка в отбраната на Арсенал и се опита да премине покрай Чех, но се препъна в ръката му. Дефоу изпълни безупречно дузпата, изравнявайки резултата. Това попадение обаче само раздразни гостите, които набързо отвърнаха с три гола.

В 71-ата минута Оливие Жиру, който се появи две минути преди това, възстанови аванса на Арсенал с първото си докосване в мача. Французинът засече от въздуха центриране на Гибс отдясно - 1:2. Пет минути след това - с второ си докосване, Жиру реализира втория си гол. Този път той засече с глава центриране на Йозил от корнер. Пикфорд също не се намеси добри - 1:3. В 78-ата минута Алексис оформи крайния резултат отблизо. Удар на Гибс рикошира в гредата, Рамзи опита добавка, която бе блокирана, но топката стигна до Санчес, който вкара втория си гол днес.

Арсенал излезе еднолично на първо място, но колко ще остане там зависи от Манчестър Сити и Ливърпул, който играят своите мачове по-късно днес. Съндърланд остава на последно място с едва две точки.