Велбъжд и Пирин (Гоце Делчев) врътнаха хикс

Отборите на Велбъжд (Кюстендил) и Пирин (Гоце Делчев) завършиха наравно 1:1 в първата среща от 13-ия кръг на Югозападната трета лига. Домакините играха почти цяло второ полувреме с човек по-малко, след като Атанас Пенков бе изгонен за два жълти картона. Първото полувреме завърши при 0:0. Футболистите на Йордан Боздански първи вкараха гол на стадион "Осогово". Разписа се за пореден път тази есен Томи Костадинов. Жорж Георгиев отбеляза с глава изравнителното попадение в продължението на мача.

Напрегнатата обстановка във Велбъжд провокира напускането на треньора Бисер Хаздай, звездата Атанас Курдов и халфа Александър Димитров. Заради контузия не игра и капитанът Иво Велинов. Младият отбор на Велбъжд се ръководи вече само от Юлиян Кръстев. Феновете на двубоя имаха възможност да даряват средства за лечението на тригодишния Валентин.