Везенков с голям принос за втората победа на Барса в Евролигата (видео)

Отборът на Барселона, където играе българския национал Александър Везенков, записа втора победа в редовния сезон на Евролигата, след като късно снощи се наложи при домакинството си на Брозе Бамберг със 78:74 в двубой от IV кръг на най-авторитетния клубен турнир на Стария континент.

Везенков се включи в мача от резервната скамейка и престоя на терена 14:11 минути, за които записа срещу името си 9 точки (3/3 при стрелбата за две точки и 3/3 от линията за наказателни удари), 2 борби и 1 чадър.

Най-резултатен за каталунците беше Тайрис Райс с 18 точки, Виктор Клавер добави 13 точки, а Стратос Перпероглу и Анте Томич приключиха с по 11 точки.

Фабиен Козьо и Даниел Тайс бяха на-резултатни за гостите от Германия и завършиха с по 19 точки.

Двубоят започна равностойно, като в първите минути Барселона успя да поведе с минимална преднина от 3-4 точки, но до края на първата четвърт резултатът бе изравнен – 19:19. В началото на втория период германците успяха на свой ред да поведат, като стигнаха до една от най-големите разлики от началото на мача – 32:27, но до края на полувремето каталунците отново стигнаха до обрат – 40:38, като с основна заслуга беше Александър Везенков, който отбеляза пет поредни точки.

През второто полувреме играта продължи да върви кош за кош и интригата се запази буквално до последния съдийски сигнал. 6 секунди преди последния съдийски сигнал тимът на Брозе Баскетс бе само на две точки зад съперника, но в оставащото време Везенков първо вкара два наказателни удара, а след това блокира стрелба на съперник, с което подсигури победата на Барселона – 78:74.