Трудна, но сладка победа за Берое (видео)

Новият старши треньор на Берое Ферарио Спасов изведе старозагорци до първи успех след пет поредни сблъсъка без победа. Днес "заралии" надиграха с 2:1 Монтана в мач от 12-ия кръг на Първа професионална лига. Головете в двубоя реализираха Атанас Зехиров (27), Стивън Петков (53) и Жуниор Мапуку (73).

Първата интересна ситуация в двубоя дойде в 13-ата минута, когато Радослав Кирилов бе изведен сам срещу вратаря, но не успя да се разпише. Нападателят финтира бранител на гостите и шутира, но за стража Христо Иванов не бе проблем да спаси.

В 15-ата минута Милисавлевич центрира от ъглов удар, а Мапуку с глава стреля, но топката се удари в гредата. В 27-ата минута Атанас Зехиров направи резултата 1:0 на стадиона в Стара Загора. Националът изпълни перфектен пряк свободен удар, а по този начин вкара и първия си гол за сезона в шампионата.

В 29-ата минута звездата в атакaта на "зелените" Жуниор Мапуку направи невероятен пропуск. Зехиров беше изведен отдясно, той веднага центрира към Мапуку, който от 4-5 метра не улучи вратата. Малко по-късно конгоанецът отново не успя да накаже Христо Иванов. Таранът стряля по диагонал, но стражът показа рефлекс и спаси отбора си от втори гол.

Второто полувреме стартира с лек натиск на домакините, но противно на очакванията, резервата Стивън Петков изравни резултата. Младият нападател се появи от скамейката, но след само осем минути на терена успя да накаже бившия си отбор. Той получи перфектен пас от Сергей Георгиев и с лекота вкара кълбото в мрежата на Благой Макенджиев.

В 62-ата минута гостите от Монтана бяха близо до пълен обрат. Бранителят Бамба стреля по невероятен начин със странична ножица, но вратарят на "заралии" спаси вратата си. В 73-ата минута играчите на Ферарио Спасов вкараха втори гол. Резервата Александър Василев изведе Мапуку очи в очи с Христо Иванов, опитният голмайстор не сбърка и направи резултата 2:1. В края на мача Петков получи възможност да изравни, но Макенджиев се справи и запази аванса на "зелените". Това бе и последната интересна ситуация от сблъсъка на стадиона в Стара Загора.

В следващия кръг Берое ще пътува до Пловдив, за да се изправи срещу Локомотив, а Монтана е домакин на "канарчетата".