Легия без Александров направи супер обрат срещу последния

Отборът на Легия (Варшава) постигна страхотен обрат в гостуването си на последния в класирането Корона (Киелце). Гостите от столицата губеха с 0:2, но съумяха да обърнат нещата в совя полза и да победят с 4:2. Българинът Михаил Александров не влезе в игра за своя тим и изгледа успеха от резервната скамейка.

Корона взе комфортна преднина от два гола още в началните минути. Първо в 8-ата Паланка откри резултата от дузпа, а в 12-ата Грезал удвои за своя тим.

Легия обаче успя да се окопити и да обърне нещата в своя полза. В 29-ата минута Гилерме намали, а в 57-ата Николич възстанови равенството. Победните два гола пък бяха дело на Приович в 61-ата и 83-ата минута за крайното 2:4.

И двата отбора завършиха срещата с по 10 души на терена, след като Паланка бе изгонен от домакините в 50-ата минута, а Паздан получи червен картон за гостите в 70-ата минута.

Тази победа изкачи Легия на 5-ата позиция във временното класиране с 19 точки. Корона остава на дъното с 14 пункта, като това бе 6-та поредна загуба за отбора.