Погром за Павел Дочев на "Алианц Арена" (видео)

Воденият от Павел Дочев тим на Ерцгебирге (Ауе) записа тежка загуба с 2:6 при гостуването си на Мюнхен 1860 на "Алианц Арена" в среща от 11-ия кръг на Втора Бундеслига, с което вече рискува да падне под чертата.

Огромно влияние за това поражение обаче имаше главният съдия Торбен Зийвер, който в края на първото полувреме допусна огромна грешка. При резултата 2:1 в полза на "лъвовете" той отсъди дузпа в тяхна полза и показа директен червен картон на Себастиан Хертнер за игра с ръка. Защитникът на Ауе обаче не беше използвал ръката си, а главата си, но реферът се заблуди и го отстрани, а след това домакините вкараха дузпата. Това беше втори наказателен удар за тях само през първите 45 минути.

С човек по-малко на терена Ерцгебирге логично не успя да се справи и така се стигна до изразителния резултат. Тимът на българския наставник е в серия от четири загуби в последните пет кръга.

МЮНХЕН 1860 - ЕРЦГЕБИРГЕ 6:2
1:0 Айчичек (16)
2:0 Лийндъл (23-дузпа)
2:1 Кьопке (29)
3:1 Лийндъл (43-дузпа)
4:1 Мьолдерс (49)