Шампионът Питсбърг се върна на върха в дивизия "Метрополитън"

Носителят на купа "Стенли" Питсбърг се върна на върха на дивизия "Метрополитън" с 11 точки, след като се справи с гостуващия НЮ Йорк Айлъндърс с 4:2.

Фил Кесъл завърши с гол и две асистенции, капитанът Сидни Кросби и Евгени Малкин добавиха по гол и асистенция, а Патрик Хорнквист също се разписа за шампионите.

Гостите дълго време удържаха равенство в резултата, но 2:25 минути преди края Кросби вкара за 3:2, а 32 секунди по-късно Кесъл реши всичко.

Марк Андре-Флюри се отличи с 35 спасявания за домакините.

Вратарят Деван Дубник записа втори пореден "шътаут" при успеха на Минесота с 4:0 над домакина Бъфало. Той отрази 38 шайби и не допусна гол за 21-и път в кариерата си. Райън Сътър се отличи с гол и асистенция за победителите.

Финикс прекъсна серия от четири поредни загуби, след като спечели с 5:4 в залата на Филаделфия. Резервният вратар на гостите Луис Доминге спаси 28 удара, а Брад Ричардсън завърши с гол и асистенция за едва втората победа за сезона на тима.

Джеф Картър вкара 28,1 секунди преди края на продължението, а Лос Анжделис се наложи над гостуващия Нешвил с 3:2, записвайки четвърта поредна победа. Пека Рине отличен мач на втората на гостите с 42 спасявания. Той не успя да помогне да бъде избегната загубата, но поне допринесе значително за спечелването на една точка от двубоя.