Оренбург отпадна за Купата без Джизъса

Отборът на Оренбург отпадна в 1/8-финалите на турнира за Купата на Русия след загуба с 2:3 след продължения като гост на Краснодар. Българската звезда на гостите Благой Георгиев - Джизъса не взе участие в мача, но беше в групата и изгледа двубоя отблизо.

Първото полувреме на стадиона в Краснодар завърши без отбелязан гол. В 55-ата минута гостите изненадващо откриха чрез Сергей Бреев, но радостта на Оренбург продължи точно 120 секунди. В 57-ата Андреас Гранквист изравни. Оренбург отново излезе напред в резултата в 59-ата минута, когато се разписа Адесойе Ойеволе.

Резултатът се запази до 67-ата, когато Марат Измаилов възстанови равенството и вкара мача в продължения. Нов гол на Гранквист в 100-ата минута изведе Краснодар напред. Домакините удържаха аванса си и така се класираха за 1/4-финалите.

Носителят на трофея Зенит Санкт Петербург изненадващо отпадна след загуба с 0:4 от Анжи Махачкала. Зенит завърши с 9 души, след като вратарят Михаил Кержаков беше изгонен в 58-ата минута за груб фаул срещу Филип Будковски. В края на срещата стана масов бой и страстите се успокоиха с по един червен картон и за двата отбора. От Анжи беше изгонен Али Гаджибеков, а от Зенит - Жулиано.