Верея ликува и е на четвъртфинал за Купата

Отборът на Верея се класира за четвъртфиналите на Купата на България. Тимът от Стара Загора надигра втородивизионния Поморие с 1:0, благодарение на гол на Светослав Диков малко преди почивката. Играчите на Александър Томаш показаха, че са по-класният тим и заслужено продължават към следващата фаза.

Така Верея се присъединява към Дунав, Локомотив (Пловдив), Лудогорец, Литекс, Черно море и Пирин за четвъртфиналите, а последният тим ще бъде определен от сблъсъка между Ботев и Нефтохимик по-късно днес.

Домакините започнаха по-активно срещата и наложиха натиск от първата минута. В 38-ата минута Педро Еуженио удари греда от пряк-свободен удар, но вече в 42-ата Верея откри резултата. След пробив на Костадин Слаев по лявото крило последва пас към Диков, който с мощен удар прониза вратаря на гостите.

След почивката Верея продължи да е по-дейният отбор и можеше да вкара още попадения във вратата на Поморие, но пропуски направиха Илиян Йорданов и Момчил Цветанов. Единственото положение за гостите пък дойде в средата на полувремето, когато при един изстрел от фаул на Милен Танев, вратарят Пламен Колев трябваше да избива в корнер.

ВЕРЕЯ - ПОМОРИЕ 1:0
1:0 Слаев (39)

ВЕРЕЯ: 1. Пламен Колев, 33. Мирослав Енчев, 6. Илиас Хасани, 3. Владимир Зафиров, 15. Костадин Слаев, 8. Осман Балде, 10. Елиаш да Силва, 77. Педро Еуженио, 27. Светослав Диков, 9. Амаду Сукуна, 11. Илиян Йорданов

ПОМОРИЕ: 1. Димитър Илиев, 5. Георги Петков, 8. Живко Илиев, 26. Иван Колев, 10. Кирил Георгиев, 3. Мартин Василев, 27. Милен Танев, 13. Мирослав Коев, 25. Слави Шопов, 14. Стефан Стаматов, 22. Христо Лемперов