Монреал надви НЙ Айлъндърс като гост

Шей Уебър вкара при числено превъзходство 2:57 минути преди сирената за победа на Монреал с 3:2 като гост на Ню Йорк Айлъндърс в мач от редовния сезон на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ). Успехът в сряда вечер остави Канадците еднолично начело на генералното класиране на изток, като те вече имат три точки аванс срещу Тампа Бей, Детройт и Ню Йорк Рейнджърс, които надвиха Бостън с 5:2.

Ник Леди получи 2-минутно наказание за удар със стик по съперник, а Монреал се възползва напълно. Уебър беше точен 53 секунди след началото на наложения пауърплей, с което Островитяните допуснаха едва втори гол след наказание при 23 такива срещу тях от началото на сезона. Те са и лидери в НХЛ по този показател.

Пол Байрън и Филип Дано се разписаха в редовното време за Монреал, който остана единственият отбор в НХЛ без поражение в редовното време.

Брендън Пири вкара два гола за Рейнджърс при победата срещу Бостън. Рик Неш, Кевин Хейс и Джими Весели добавиха другите три шайби във вратата на Мечоците, а Хенрик Лундквист отрази 27 удара. Това е трети пореден успех за тима от Ню Йорк, който преодоля дефицит от два гола срещу Бостън, за да заеме второ място в Източната конференция.

Беноа Пулио вкара два гола, а Кам Талбът отрази 34 удара за победа на Едмънтън с 4:1 над Вашингтон в друг мач от програмата на НХЛ за сряда вечер. Анахайм пък разби с 6:1 Нешвил.

Първенство на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ), мачове от редовния сезон:

НЙ Айлъндърс - Монреал 2:3
НЙ Рейнджърс - Бостън 5:2
Едмънтън - Вашингтон 4:1
Анахайм - Нешвил 6:1