Уест Хам изхвърли Челси, Саутхамптън продължава напред (видео)

Уест Хам отстрани Челси след победа с 2:1 в лондонското дерби на осминафиналите за Купата на Лигата. Саутхамптън също продължава напред, след като записа домакински успех с 1:0 над закъсалия Съндърланд.

На Олимпийския стадион в Лондон Уест Хам доминираше и напълно заслужено изхвърли Челси от турнира. Страхотен удар с глава на Шейку Кояте изведе "чуковете" напред, а в началото на второто полувреме Едимилсон Фернандес удвои аванса на домакините. В заключителните секунди Гари Кейхил отбеляза почетно попадение след удар отблизо.

Срещата ще се запомни и с проблеми по трибуните. Фенове на двата отбора се замеряха с пластмасови бутилки и седалки към края на двубоя, а само стюардите ги разделиха от физическа разправа. Проблеми се очакваха още преди двубоя и имаше засилено присъствие на полиция и охрана. Още преди мача бяха направени девет ареста извън стадиона.

Антонио Конте направи седем промени от победата над Манчестър Юнайтед в неделя. Най-важната от тях бе капитанът Джон Тери, който се завърна на терена след дълго отсъствие. Той трябваше да се адаптира към схемата на Конте с трима централни защитници. Именно бившият английски национал изпусна Кояте за първи гол в мача. 35-годишният бранител бе участник и във второто попадение на Уест Хам, тъй като топката мина през краката му.

"Чуковете" имаха тотално преимущество през първото полувреме и пропуснаха няколко възможности да водят с повече от един гол до почивката. През втората част Конте постепенно пусна Диего Коща, Еден Азар и Педро, но те не успяха да вдъхновят тима за обрат. Коща пропусна една от по-добрите възможности.

В друг двубой от осминафиналите Саутхамптън отстрани Съндърланд след 1:0. Рекордната покупка на "светците" Софиане Буфал, пристигнал за 16 милиона лири, реализиралия единствения гол в мача в средата на второто полувреме. Тогава той се разписа след великолепен далечен удар.

Мениджърът на гостите Дейвид Мойс бе изгонен на трибуните към края на срещата, след като наставникът бурно претендира за дузпа при ситуация, при която Аничебе падна в наказателното поле.

УЕСТ ХАМ - ЧЕЛСИ 2:1
1:0 - Кояте (11)
2:0 - Фернандес (48)
2:1 - Кейхил (94)

САУТХАМПТЪН - СЪНДЪРЛАНД 1:0
1:0 - Буфал (66)