Рекорден брой деца участваха в тенис турнирите на DEVIN през 2016

Близо 600 деца от цялата страна взеха участие в тенис турнирите DEVIN CUP и DEVIN MASTERS 2016, организирани съвместно с Българската федерация по тенис /БФТ/. Турнирите се проведоха за осма поредна година с цел да насърчат спорта и активния начин на живот.

През този сезон в държавните лични първенства DEVIN участваха деца в четири възрастови категории – до 12 г., до 14 г., до 16 г. и до 18 г. Всички те достойно представиха своите тенис клубове и треньори, а най-добрите сред тях получиха специални отличия, осигурени от DEVIN.

Годината бе изключително успешна за националните отбори на България за юноши и девойки. Момичетата до 12 години станаха европейски отборни шампионки, а момчетата до 16 години заеха престижното осмо място на световните финали на юношеската Купа Дейвис, което е най-доброто класиране на България на ниво юноши в историята на българския тенис. През целия сезон младите ни тенис таланти заемаха призови класирания в международни турнири. Даниела Димитрова например спечели титлата на сингъл по тенис за момичета до 14 години в Барселона. Антъни Генов пък извоюва първо място в Барселона и в Мюнхен.

„Децата са нашият стимул да работим за развитието на българския тенис. Горди сме с постиженията на младите ни тенис надежди и благодарим на DEVIN за оказаната подкрепа през тази година! Радва ни и фактът, че тенисът става все по-масов и обичан спорт“, коментира Катерина Генова, Генерален секретар на БФТ.

„Ние в DEVIN вярваме, че успехите и високите постижения на децата са възможни, благодарение на здравословния начин на живот и добрата хидратация в ежедневието. Спортът е чудесен начин да възпитаваме в себе си и в своите деца отговорност, постоянство и стимул за победа“, сподели Юлиана Борисова, Маркетинг директор на Девин АД.

Финалите на турнира DEVIN MASTERS се проведоха на тенис кортовете на Български национален тенис център през октомври. Всеки от победителите в съответните категории спечели чек от DEVIN на стойност 1,000 лв., като парите ще бъдат използвани за участието на състезателите в престижни турнири в Европа или в САЩ през 2017 г.