Монпелие и Нант с победи за Купата на Лигата (видео)

Тази вечер се изиграха два мача от 3-ия кръг в турнира за Купата на Лигата във Франция. Монпелие елиминира Лавал след победа с 2:0 като гост, а Нант се справи с Анже на собствен терен - 2:1.

Независимо от слабото си представяне в първенството, където е малко над зоната на изпадащите, Монпелие излезе с по-голямата част от титулярите си срещу втородовизионния Лавал и не допусна изненада. Резултата откри Стив Муние още в 6-ата минута, а в 48-ата Кевин Бериго оформи крайното 2:0.

Нант също подходи сериозно към турнира. Емилиано Сала и Адриен Томасон осигуриха добър аванс на "канарчетата" срещу Анже, а гостите стигнаха до почетен гол чрез Пиерик Капел.