Арсенал не подцени Купата на Лигата и продължава напред, Окслейд-Чембърлейн над всички (видео)

Арсенал се класира за 1/4-финалите на Купата на Лигата след успех с 2:0 над Рединг на "Емиратс". Герой за "топчиите" бе Алекс Окслейд-Чембърлейн (33', 78'), който вкара по един гол в двете полувремена и увеличи серията на лондончани без загуба на 13 мача поред.

Мениджърът на Арсенал Арсен Венгер бе направил девет промени в стартовия си състав. Единствено Мохамед Еленени и Алекс Иуоби запазиха своите места. Лукас Перес започна на върха на атаката, а Оливие Жиру остана на скамейката за началото. Пет корекции пък бе направил Яп Стам. Тенай Уотсън, Калъм Хариът, Джордж Еванс, Тайлър Блекет и Доминик Самюел бяха титуляри.

Дженкинсън, Мейтланд-Найлс и Лукaс Перес пропуснаха добри възможности, преди да дойде 33-ата минута. Ал Хабси затрудни бранителя пред него с неособено добро подаване, домакините се пребориха за топката и Алекс Окслейд-Чембърлейн нахлу на скорост отдясно, след което стреля в далечния ъгъл - 1:0.

В края на първото полувреме играчите на Рединг пропуснаха две възможности да изравнят. Топката кацна от горната страна на мрежата на вратата на Мартинес след удар на Хариът, след който се получи рикошет. След това Блекет стреля с глава в ръцете на стража на Арсенал. В добавеното време Обита нанесе опасен удар от въздуха, но и той нямаше късмет.

След подновяването на играта Окслейд-Чембърлейн проби добре отдясно, но Блекет успя да блокира в последния момент. Маклиъри пък не се възползва от една грешка на Гибс, която можеше да доведе до изравняване. В 70-ата минута Жиру, който се появи малко преди това, засече с глава центриране от фаул, но Ал Хабси показа блестящ рефлекс и спаси. Вторият гол за Арсенал обаче стана факт в 78-ата минута и негов автор отново бе Алекс Окслейд-Чембърлейн, чиито удар рикошира в Обита и влезе в мрежата. В последната минута Мартинес спаси много опасен изстрел на Керморгант и лиши Рединг от почетно попадение.

Арсенал: Мартинес, Дженкинсън, Холдинг, Габриел, Гибс, Елнени, Мейтланд-Найлс, Окслейд-Чембърлейн (79'-Зелалем), Рейн-Аделаид (66'-Жиру), Иуоби, Лукас Перес (72'-Уилок)

Рединг: Ал Хабси, Уотсън (67'-Гравенберк), Обита, Муур, Блекет, Кели, Ван ден Берг (79'-Куин), Еванс, Маклиъри, Хариът (56'-Керморгант), Самюел

СТАТИСТИКА И РАЗВОЯТ МИНУТА ПО МИНУТА ТУК!