Дирк Каут спаси Фейенорд срещу Аякс (видео)

Аякс не успя да нанесе първа загуба на Фейенорд, но все пак спря серията от 9 победи на тима от Ротердам. Дербито на "Де Кюип" завърши 1:1, а домакините се добраха до равенството с гол на Дирк Каут в 85-ата минута. Преди това Аякс поведе благодарение на красиво изпълнение на датския талант Каспер Долберг в началото на второто полувреме.

Пълният актив от точки до момента даваше голямо самочувствие на Фейенорд и до почивката отборът на Джовани ван Бронкхорст доминираше. Аякс обаче нанесе своя удар в 55-ата минута, когато Долберг финтира съперник и елегантно прехвърли Брад Джоунс. Последва сериозен натиск на домакините и техните усилия бяха възнаградени в 85-ата минута. Каут изпревари защитата на Аякс след центриране от левия фланг и с плонж заби топката във вратата, пазена от Андре Онана.

В класирането води Фейенорд с 28 точки, Аякс е втори с 23, а ПСВ Айндховен е на трето място с 21 точки.