Моуриньо отново зарадва "Стамфорд Бридж", но преглътна една от най-тежките си загуби (видео)

Челси разби Манчестър Юнайтед с 4:0 при завръщането на Жозе Моуриньо на "Стамфорд Бридж". Бившият тим на португалеца тотално надигра настоящия му такъв и нанесе най-голямата загуба на "червените дяволи" в Премиър лийг от пет години насам. Това е най-тежкото поражение на Специалния във Висшата лига, а само веднъж досега той е виждал как воден от него отбор получава четири или повече гола в английския елит. Юнайтед няма победа над Челси вече в осем поредни шампионатни срещи. Педро Родригес откри резултата след само 30 секунди игра, а Гари Кейхил (21'), Еден Азар (62') и Н'Голо Канте (70') превърнаха този двубой в кошмар за Моуриньо. Благодарение на победата селекцията на Антонио Конте се доближи на точка зад лидерите Манчестър Сити, Арсенал и Ливърпул.

Капитанът на лондончани Джон Тери е възстановен от контузия, но остана на скамейката, като в центъра на отбраната отново започнаха Давид Луис и Гари Кейхил. Иначе Антонио Конте заложи на същия стартов състав, както и при победата над Лестър преди седмица.

Една промяна бе направил Моуриньо в своя отбор в сравнение с тези, които започнаха при нулевото равенство с Ливърпул. Джеси Лингард стартира вместо Ашли Йънг. Уейн Рууни бе извън групата заради контузия. Челси - Манчестър Юнайтед

Домакините влязоха в двубоя с летящ старт. Дълго подаване в предни позиции бе пропуснато от Смолинг, Де Хеа излезе необмислено напред, напускайки своето наказателно поле. Педро обаче стигна първи до топката, премина покрай испанеца и прати топката във вратата му.

Юнайтед отговори с опасен удар с глава на Ибра, след който обаче топката премина над вратата. В 11-ата минута Азар бе много близо до това да удвои, след като стреля по земя от границата на наказателното поле, но ударът му премина на сантиметри встрани от дясната греда.

В 21-вата минута отбраната на "червените дяволи" отново действаше посредствено при един корнер пред вратата на Де Хеа. След два рикошета топката стигна до Гари Кейхил, който от малкото наказателното поле простреля испанския страж - 2:0.Челси - Манчестър Юнайтед

Пет минути по-късно Педро отне от Блинд и нахлу на скорост и точно когато подаде прострелно към Коща, Де Хеа успя да избие с крак. Веднага след това Коща имаше нова възможност, но малко не му достигна да засече на близката греда центриране по земя на Азар. В 28-ата минута и Куртоа трябваше да се намесва за първи път. Белгиецът изби опасен удар на Ерера, а Лингард опита добавка, но Куртоа отново спаси.

Две минути след началото на второто полувреме Коща прати топката за трети път във вратата на Де Хеа, но попадението правилно бе отменено заради засада. В 50-ата минута пък домакините претендираха за дузпа, след като Байи леко закачи с крака си Азар, който бе тръгнал на двойно с Коща. Ситуацията обаче остана незабелязана за Мартин Аткинсън. Челси - Манчестър Юнайтед

Юнайтед постепенно наложи натиск, но контраатаките на Челси бяха много опасни. В 62-рата минута Азар покачи на 3:0, след като получи от Матич в наказателното поле, задържа, нагласи се спокойно и стреля в далечния ъгъл, слагайки окончателно точка на спора.

Това обаче не бе краят на кошмара на Моуриньо. В 70-ата минута Н'Голо Канте направи 4:0. Бившият играч на Лестър премина покрай Ерера и Погба, след което залъга Смолинг, че ще подава, но вместо това стреля по прекрасен начин.

Това е вторият път, в който отбор на Моуриньо допуска четири или повече гола в мача от Премиър лийг. През януари 2015-а Тотнъм би Челси с 5:3.

Девет минути преди края Ибрахимович можеше да намали, но Куртоа спаси.

Челси вече е на четвърто място с равен брой точки с Тотнъм и с една по-малко от лидерите Манчестър Сити, Арсенал и Ливърпул. Юнайтед остава на седма позиция с 14 пункта.