Сгромолясването на Интер продължава

Миланският гранд Интер записа трето поредно поражение в Серия "А". Тимът на Фрак де Бур отстъпи отново с резултат 1:2, както бе срещу Рома и Каляри, но този път в гостуването на Аталанта. Загубата е общо четвърта от девет кръга за "нерадзурите", които се свлякоха на 15-о място с 11 точки. Андреа Масиело в 10-ата минута даде аванс на домакините, а страхотен гол на Едер в 50-ата минута възстанови равенството. Маурисио Пинийя от дузпа в 88-ата минута нокаутира гостите, които след победата над Ювентус в средата на септември се сгромолясаха. Мауро Икарди и компания имат едва една спечелена точка в последните четири срещи.

Аталанта - Интер 2:1 Двубоят започна отлично за бергамаските, които в 10-ата минута празнуваха. Бранителят Масиело с глава отблизо след центриране от корнер даде аванс на домакините, вкарвайки своето второ попадение за сезона, и първо с глава в мрежата на Интер през този сезон. В 13-ата минута домакините чрез Андреа Конти бяха близо до втори гол, но този път Самир Ханданович изби.

Аталанта - Интер 2:1 До края на първата част Аталанта беше по-добрият тим и напълно заслужено се прибра с гол преднина.
Второто полувреме обаче стартира страхотно за Интер. Страхотен гол на Едер възстанови равенството в 50-ата минута. Италианският национал изстреля снаряд в горния ляв ъгъл на Етрит Бериша от 28 метра. Попадението бе негово първо от 23 април, като прекъсна серията му от десет поредни мача без гол за клуба. Наставникът на Аталанта Джан Пиеро Гасперини бе пратен на трибуните веднага след изравняването. Резервата Абдулай Конко бе близо до втори гол, но Ханданович спаси в 59-ата минута.

Аталанта - Интер 2:1 Жофри Кондагбия и Антонио Ансалди замениха Марсело Брозович и Юто Нагатомо, а Пинийя влезе на мястото на Андреа Петаня. Интер започна да търси победата, но изстрели на Иван Перешич и Жоао Марио бяха спасени от Бериша, а в 87-ата минута Давиде Сантон направи дузпа. 25-годишният краен бранител повали Франк Кесие, а зад топката застана Пинийя, който бе безпощаден и вкара своя шести гол от 10 мача срещу "нерадзурите".

Така Интер записа шеста загуба в последните си осем гостувания в Серия "А", а също така допусна гол в 13 от последните си 14 мача от калчото.

Аталанта - Интер 2:1 Бъдещето на холандския треньор ще се решава в следващите часове, като рискува да бъде уволнен след само два месеца на поста. Аталанта пък след лошия старт записа 10 точки в последните четири срещи и вече има актив от 13 точки, като заема 11 позиция.

Следващата седмица "нерадзурите" приемат Торино и гостуват на Сампдория.