ВАЛЕНТИНА ГЕОРГИЕВА ГРАБНА ПРИЗА ЗА СПОРТИСТ НА МЕСЕЦ МАРТ СЛЕД ЗЛАТНИЯ МЕДАЛ В БАКУ

Краснодар нанесе втора загуба на Занев и Амкар

С попадение на Юрий Газинский в 45-ата минута Краснодар победи с 1:0 гостуващия Амкар и мина пред него в класирането на руската Премиер лига. "Биковете" бяха с доста различен състав от този, който излезе срещу Шалке 04 в Лига Европа, но създадоха доста положения и заслужено грабнаха трите точки. Това бе и първа победа за тима на новия стадион "Фк Краснодар".

За Амкар поражението е едва второ през сезона и смъкна отбора до 7-ото място. Петър Занев отново изведе своите с капитанската лента и направи добър мач. Отбраната на гостите обаче се пропука в самия край на първото полувреме, когато Виталий Калешин центрира отдясно и Газинский с глава простреля Александър Селихов.

В следващия кръг Амкар е домакин на Ростов, а Краснодар има трудно гостуване на Анжи.