Инфарктна победа за Легия в дербито с Лех

Легия (Варшава) се превърна в тотален аутсайдер в групата си в Шампионската лига, но постепенно набира скорост в полското първенство. Столичният тим победи с 2:1 Лех (Познан) в дербито от 12-ия кръг и се придвижи до 8-ото място в класирането, колкото има и Лех.

Българският национал Михаил Александров не беше в групата на Лех, а неговите съотборници стигнаха до победата дълбоко в добавеното време. В герой за шампионите се превърна финландецът Каспер Хамалайнен. Неманя Николич откри за Легия в 64-ата минута, а гостите изравниха в 90-ата минута с гол на Марчин Робак от дузпа. Секунди по-рано Ясмин Бурич от Лех получи червен картон.

Начело в Полша е Лечия (Гданск) на Симеон Славчев и Милен Гамаков.

ЛЕГИЯ (ВАРШАВА) - ЛЕХ (ПОЗНАН) 2:1 (0:0)
1:0 Н. Николич (64)
1:1 М. Робак (90) д.
2:1 К. Хамалайнен (90)