Резерва донесе радост на Рен в дербито с Нант

Рен успя да обърне Нант в дербито на Бретан от десетия кръг на Лига 1. Гостите губеха с 0:1 на почивката след попадение на Емилиано Сала за “канарчетата”, но с два гола на резервата Кямил Гросицки стигнаха до успеха. Така Рен продължава да се представя на добро ниво от началото на сезона и в момента заемат шеста позиция с актив от 17 точки. Нант от своя страна е 14-и с 11.

Бордо пропусна отлична възможност да се доближи на шест точки от лидера Ница, след като не успя да победи Нанси и срещата завърши 1:1. Жереми Менес откри за жироднинците, но Антони Кура донесе точката на гостите. Бордо остава с 15 точки на седма позиция, докато Нанси спря серията си от три поредни загуби и поделя последното място с Лориен.

“Мерлузите” от своя страна загубиха с 0:1 в последната минута при визитата си на Дижон. Жордан Лотие донесе успеха на новаците в 90-ата минута на срещата. С трите си точки днес Дижон вече има 12 в актива си и е на 13-о място.

Анже и Тулуза не успяха да си отбележат гол и завършиха наравно 0:0. Тулуза вече е на чевтръта позиция с 18 точки, докато Анже е осми с 14.