И треньорската смяна не сложи край на тежката “вълча” есен (видео)

Тежките времена за Волфсбург в Бундеслигата продължават. Уволнението на треньора Дитер Хекинг и заменянето му с Валериен Исмаел през седмицата не помогна особено на тима и днес “вълците” загубиха с 1:3 от Дармщат 98 в мач от осмия кръг на германския шампионат. Единствената добра новина за отбора бе, че нападателят Марио Гомес най-после се отпуши и отбеляза първия си гол за тима. За домакините пък точни бяха Енис Бен-Хатира, Ласло Клайнхайслер и Сандро Сиригу.

Срещата започна много неприятно за гостите и те останаха с човек по-малко още в 23-ата минута, след като Джефри Брума фаулира Клайнхайслер, който излизаше на чиста позиция. От прекия свободен удар Бен-Хатира откри резултата. В средата на втората част Гомес успя да изравни, след като засече с глава центриране на Рикрдо Родригес. Хиксът обаче не се задържа дълго и в 68-ата Клайнхайслер намери пролука в защитата на “вълците” и с шут от средата на наказателното поле даде нова преднина на домакините. В 76-ата минута пък успехът на Дармщат бе подпечатан от Сиригу, който след една грешка на халфовата линия на Волфсбург напредна към вратата на Коен Кастеелс и с премерен удар направи 3:1.

По този начин Волфсбург продължава да няма победа от месец август и вече е на границата на опасната зона. “Вълците” са 15-и с актив от шест точки и едва пет отбелязани гола от началото на сезона. Дармщат пък се представя по-добре от очакваното и вече е 13-и с осем точки.