Спартак (М) надви Урал, отмениха гол на Попов (видео)

Отборът на Спартак (Москва) надви с 1:0 като гост Урал в мач от 11-ия кръг на руската Премиер Лига. Единственото попадение реализира три минути след началото на второто полувреме Лоренсо Мелгарехо. Той получи топката в наказателното поле на Урал след великолепно подаване на Ромуло и даде аванс на столичани в резултата, а домакините не успяха да върнат гола, въпреки че имаха на практика цяло второ полувреме на разположение, за да го сторят.

Българският нападател Ивелин Попов бе титуляр за Спартак и отбеляза гол в 18-ата минута, но той бе отменен заради засада на Попето. Националът ни беше сменен от Артьом Тимофеев в 73-ата минута.

Спартак събра 25 точки и е лидер в класирането, с 3 точки аванс пред втория Зенит и с 4 пред третия ЦСКА (Москва). Питерци и "армейците" обаче тепърва ще изиграят срещите си от кръга. Урал е 11-и с 9 точки.