Походът на Хофе продължава, ранен червен картон закопа Леверкузен (видео)

Отборът на Хофенхайм продължава с великолепното си представяне в Първа Бундеслига. В мач от 8-ия кръг на германското първенство Хофенхайм разби с 3:0 като гост Байер (Леверкузен). Задачата на Хофе бе улеснена от ранния червен картон на Кевин Фоланд от Байер, който бе отстранен от игра още в 6-ата минута. Керем Демирбай (15), Сандро Вагнер (49) и Стивен Цубер (60) оформиха класическата победа на тима си на "БайАрена".

Това бе второ поредно поражение в шампионата за "аспирините", които са 11-и в класирането с 10 точки. Хофе пък се изстреля на трета позиция с 16 точки, като отборът все още няма поражение и днес записа четвърта поредна победа. Пред водения от 29-годишния треньор Юлиан Нагелсман тим са само Байерн (Мюнхен) и Херта (Берлин) с по 17 точки, като баварците са и с мач по-малко.

Още в 6-ата минута "аспирините" от Леверкузен останаха с 10 души на терена. Червен картон получи нападателят Кевин Фоланд. Той извърши нарушение като последен в отбрана срещу Керем Демирбай и реферът Бастиан Данкерт показа на бившия играч на Хофенхайм пътя към съблекалните.

Това беше тежък удар за тима на Байер и Хофенхайм се възползва по най-добрия начин от численото си предимство на игрището. Веднага след червения картон Демирбай уцели греда от фаул, а малко след това гостуващият тим излезе напред в резултата. След атака отдясно в 15-ата минута Сандро Вагнер подаде на свободния Демирбай, който финтира защитник на Леверкузен и с премерен и техничен удар изпрати топката в мрежата зад Бернд Лено - 0:1.

В 24-ата минута домакините пропуснаха отличен шанс за изравняване на резултата. Юлиан Брант бе изпуснат от бранителите на Хофенхайм в наказателното поле и стреля към вратата на гостите. Стражът Оливер Бауман бе преодолян, но топката не намери очертанията на вратата.

Второто полувреме също започна лошо за Байер. В 49-ата минута Сандро Вагнер бе точен за 0:2 с удар отблизо след подаване отляво на Андрей Крамарич. Броени минути след това реферът Данкерт изгони на трибуните наставника на "аспирините" Роджер Шмит заради непристойно поведение на специалиста.

В 60-ата минута резултатът стана 0:3. Вратарят Лено се опита да пресече подаване към играч на Хофенхайм, но го направи лошо и топката попадна право на крака на Стивен Цубер, а швейцарецът грабна подаръка и насочи кълбото в мрежата.

Победата на гостите можеше да бъде и още по-изразителна, но така или иначе Хофенхайм прибави нови три точки към актива си и дава заявка, че през този сезон ще бъде фактор, с който останалите тимове в Бундеслигата ще трябва да се съобразяват.